Zpět na » » Martin Svědík po sezóně skončí ve Slovácku. Kam povedou jeho další kroky?

Martin Svědík po sezóně skončí ve Slovácku. Kam povedou jeho další kroky?

Martin Svědík po sezóně skončí ve Slovácku. Kam povedou jeho další kroky? © @fcslovacko.cz - Martin Svědík

0

Líbilo se

15.04. - SLEDUJEME Už se o tom spekulovalo poměrně dlouho a nyní klub vydal oficiální prohlášení. Trenér Slovácka Martin Svědík požádal o předčasné ukončení smlouvy a klub mu vyhověl. Na své pozici tak skončí k 30.6.2024.

Situace ve Slovácku ostatně momentálně není vůbec růžová. Vztahy mezi trenérem a vedením jsou napjaté a klub na tom není dobře ani co se týče zápasové pohody. V jarní části dokázal vyhrát pouze jednou, což je z devíti zápasů opravdu málo. I to mohlo být důvodem, že vedení vyhovělo požadavku trenéra, přestože mu ještě nekončí smlouva.

Vyjádření klubu i trenéra

Martin Svědík nás požádal o uvolnění z trenérské funkce ke konci právě probíhající sezóny. Byť má Martin Svědík se Slováckem smlouvu do léta 2025 a z naší strany byl zájem o dodržení tohoto kontraktu, tak představenstvo klubu nakonec rozhodlo, že jeho žádosti bude vyhověno formou vzájemné dohody. V další kariéře a zejména pak v osobním životě, mu přejeme všechno nejlepší a děkujeme za profesionálně odvedenou práci,“ řekl po zasedání představenstva ředitel 1.FCSlovácko Petr Pojezný.

Na situaci pro klubový web obšírně reagoval i sám trenér.

Ač mám ve Slovácku smlouvu ještě na rok, cítil jsem, že se náš čas naplnil. Vážím si toho, co jsem tady prožil a vážím si také toho, že to vedení klubu vzalo a domluvili jsme se, že po téhle sezoně skončím. Není to rozhodnutí, které bych udělal na základě pár týdnů, je to dlouhodobější úvaha a považoval jsem za férové říct to Slovácku s předstihem, aby vedení mohlo reagovat a hledat nového kouče. Nechtěl jsem klub dostat v tomhle směru pod tlak a do problémů. Důležité je zmínit, že na rozhodnutí skončit nemá vliv třetí strana, je to jen mezi mnou a Slováckem. Jsem přesvědčený, že tenhle moment může pomoct mně i klubu. Svou práci tady dokončím na sto procent, to vědí všichni ve vedení, celý realizační tým i hráči. Prožil jsem ve Slovácku šest sezon, bylo to krásné období a nezapomenutelné věci: vyhráli jsme domácí pohár, hráli jsme Konferenční ligu, to byly pro mě i celý klub nádherné momenty, ale úžasná byla celá ta cesta, po které jsme se takhle vysoko dostali. Na to budu vzpomínat a vždycky se sem budu rád vracet. Po tak dlouhé době to sice bude těžké loučení, ale končím s tím, že se rozcházíme jako přátelé. Co bude dál, to upřímně nevím. Nabízí se nové angažmá, nebo pauza od trénování, kterou bych využil hlavně směrem k rodině, případně na sebevzdělávání a stáže v zahraničí,“ přiblížil trenér Svědik.

Končí tak jedna éra, který jednoznačně znamenala vzestup Slovácka, které v době působení Martina Svědíka získalo MOL Cup a hned dvakrát se probojovalo až na čtvrtou příčku ligové tabulky. Na jejich půdě několikrát padla i pražská Sparta. Tým si zahrál předkolo Evropské ligy, kde nestačil na Fenerbahce Istanbul. Posléze si ovšem zahrál Konferenční ligu a v něm zajímavé zápasy s FK Partizanem Bělehrad, OGC Nice a 1.FC Köln. I přes momentální neshody si tak zaslouží Martin Svědík od klubu i vedení velký dík.

Půjde Svědík do Plzně?

Jeho nejbližší kroky mohou vést do Viktorie Plzeň, s níž byl v posledních měsících nejvíce spojován. V létě se ovšem chystají velké trenérské šachy, takže to klidně může dopadnou i jinak. Trenéra totiž může změnit i Baník nebo Liberec.


Přečtěte si také: Úžasný gól Ewertona, prohra Liberce a výhra Olomouce i přes prasečí hlavy před stadionem

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz, 1. FC Slovácko

Nejnovější články