Zpět na » » Sparta v Ďolíčku překvapení nedopustila, přestože šla Bohemka do vedení

Sparta v Ďolíčku překvapení nedopustila, přestože šla Bohemka do vedení

Sparta v Ďolíčku  překvapení nedopustila, přestože šla Bohemka do vedení © @sparta.cz - Martin Vitík

0

13.04. - REVIEW V hodně důležitém utkání na hřišti Bohemians dokázala Sparta vybojovat plný počet bodů a tím se alespoň na den dostat do čela Fortuna ligy. Výhra se ovšem zejména v prvním poločase rozhodně nerodila snadno.

Favorité se museli na lavičce obejít bez trenéra Briana Priskeho, který zůstal na tribuně kvůli čtyřem červeným kartám. V základní sestavě se potom objevil i Tuci na místě Lukáše Haraslína. Na slovenském střelci byla v posledních týdnech znát únava, takže tento krok byl rozhodně na místě.

Letenští byli v prvním poločasu jednoznačně aktivnější, ale někdy až trestuhodně zahazovali šance. Zejména Birmančevič měl na kopačkách několik gólů. Bohemka se ovšem občas také probojovávala do útoku. Přišlo, že hrála podstatně útočněji oproti utkání v Edenu.

Klokani šli do vedení

Ostatně domácí se také ve 40. minutě překvapivě dostali do vedení. Po skvělém centru Kovaříka z přímého kopu se hlavou trefil Hůlka. Tato dvojka ostatně v zápase zahrozila ještě několikrát. Téměř každý Kovaříkův centr znamenal obrovské nebezpečí pro hosty. Hráč Bohemians už před sebou sebou v pětatřiceti letech nemá příliš perspektivu lepšího klubu, ale pro klokany ještě může být hodně významným členem sestavy.

Sparta se ovšem podle očekávání po obdrženém gólu vyhecovala, ale ještě do konce prvního poločasu dokázala snížit. Kairinenův roh přeletěl brankáře Soukupa a prakticky jediná větší chyba domácího brankáře znamenala vyrovnání po hlavičce Vitíka.

Birmančevič nejdříve šance zahazoval, poté se stal mužem zápasu

V úvodu druhého poločasu navíc hosté dokonali obrat, když Kuchta namazal míč Birmančevičovi a tomu se konečně po mnoha šancích povedlo vstřelit branku. Druhý gól sparťany podstatněji uklidnil a jejich hra v druhém dějství vypadala výrazně lépe než v tom prvním. V 74. minutě se navíc Birmančevič prosadil podruhé, když brankář Soukup nejdříve vyrazil střelu Haraslín, Vitíkovu dorážku odhlavičkoval Vondra a až napotřetí tak poslal míč do branky srbský hráč.

Nic dalšího se už v tomto utkání nestalo a hosté tak dokázali vyhrát 1:3. Dostali tím pod tlak Slavii, která musí zítra naplno bodovat v Plzni. V příštím kole čeká Sparťany velice těžké utkání s Baníkem Ostrava, který se v minulých kolech dokázal vyšplhat až na 4. příčku. Letenským navíc bude díky karetním trestům chybět Olatunji i Zelený.

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 1:3

Branky: 40. Hůlka, 45+2. Vitík, 48. Birmančević, 74. Birmančević

Bohemians: Soukup - Ad. Kadlec, Křapka (62. Shejbal), Hybš - Vondra, Hůlka (C), Beran, Kovařík (76. R. Hrubý) - Prekop (76. Huf), Hála (62. Köstl) - Ristovski (36. Puškáč)

Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Krejčí ml. (C) - Wiesner, Sadílek (86. Solbakken), Kairinen, Ryneš (86. Zelený) - Tuci (66. Haraslín), Kuchta (66. Olatunji), Birmančević