Zpět na » » Sparta zvítězila i na půdě Slovácka. V zápasu padlo velké množství žlutých karet

Sparta zvítězila i na půdě Slovácka. V zápasu padlo velké množství žlutých karet © @sparta.cz - Lukáš Haraslín

2

25.02. - REVIEW Sparta Praha nastupovala proti Slovácku v pozitivní náladě po výhře a postupu s Galatasaray. Přesto všichni věděli, že je rozhodně na půdě soupeře nečeká lehký zápas. Což se nakonec zejména v prvním poločasu potvrdilo.

Sparťané vstoupili do tohoto utkání s hodně obměněnou základní sestavou. Nebyl v ní Kuchta, Haraslín, Panák ani Preciado. Oproti tomu Slovácko se muselo vypořádat zejména s několika absencemi v obraně. Chyběl Daníček, Kadlec i Reinberk.

Dobrý vstup Slovácka, první gól Sparty

Přesto dokázalo Slovácko do utkání vstoupit velice sebevědomě. Obrana byla disciplinovaná a navíc i útok velice brzy předvedl svou sílu. Juroška se už v sedmé minutě ocitl v obrovské šanci, když šel sám na Vindahla. Bohužel svou tutovku neproměnil. V další šanci se objevil Petržela, ale ani on brankáře Sparty nepřekonal.

Stav se tak měnil až ve 11. minutě na druhé straně, když Martin Vitík dokázal hlavou přesně usměrnit míč za záda Heči. Jen o deset minut později ovšem bylo vyrovnáno. Velice rychlý Juroška ze Slovácka využil přihrávku Cicilii a vyrovnal stav na 1:1. Do konce poločasu už další branka nepadla.

Druhý poločas se pak trochu proměnil v bramboračku díky rozhodčímu Szikszayovi. Sporným momentem byla už další branka Sparty, kdy hosté velice rychle rozehráli standardní situaci a následně z centru dokázal dát Birmančevič gól. Především totiž Sparta rozehrála z jiného místa, než se stal přestupek. Dalo by se tak spekulovat, jestli se neměla standardka opakovat.

V druhém poločasu se hodně žlutilo

V druhém poločasu se navíc výrazně začalo žlutit. Dohromady v něm padlo hned devět žlutých karet, přičemž některé byly opravdu prapodivné. Diváci a vlastně ani komentátoři někdy nevěděli, za co ji daný hráč mohl dostat.

V 76. minutě při šanci Slovácka padá ve vápně Sinjavskij, ale faul se nepíská. Z rychlého protiútoku naopak skóruje Lukáš Haraslín. I tato situace vypadala na první pohled všelijak. Opakované záběry ovšem ukázaly, že se o faul na Sinjavskije nejednalo.

Na závěr ještě mohl Matěj Ryneš po ostrém faulu obdržet druhou žlutou kartu, tentokrát se však nežlutilo. Vzhledem k trendu zápasu a dávání karet téměř za cokoliv ji ovšem měl za tento zákrok dostat a být vyloučen.

Nepřesvědčivý výkon rozhodčího Szikszaye

Sparta nakonec po úporném boji v tomto utkání zvítězila. Slovácko tak i přes sympatický výkon (zejména v prvním poločasu) ani v třetím zápasu jara nebodovala. Hodně se mluví i o výkonu hlavního rozhodčího Szikszaye, s kterým asi nebyla spokojená ani jedna strana. Důležitý pro Spartu se stal i fakt, že se do derby nevykartoval žádný z důležitých hráčů.

FC Slovácko - AC Sparta Praha 1:3

Branky: 11. Vitík, 21. P. Juroška, 56. Birmančević, 76. Haraslín

Slovácko: Heča - Blahút, Hofmann (C), Kalabiška, Doski - Trávník, Havlík - Petržela (68. Siňavskij), Kohút (68. Kim), P. Juroška (82. Vecheta) - Cicilia (82. Kvasina)

Sparta: Vindahl - P. Vydra (46. Panák), Vitík, Krejčí ml. (C) - Wiesner, Sadílek (79. Kairinen), Solbakken, Zelený (66. Ryneš) - Birmančević, Tuci (66. Olatunji), Karabec (66. Haraslín)