Zpět na » » Sparta vstoupila do ligy lépe. Co ukáží další zápasy a kdo je momentálně favoritem na titul?

Sparta vstoupila do ligy lépe. Co ukáží další zápasy a kdo je momentálně favoritem na titul?

Sparta vstoupila do ligy lépe. Co ukáží další zápasy a kdo je momentálně favoritem na titul? © @sparta.cz - Fotbalisté Sparty

0

Líbilo se

12.02. - SLEDUJEME Je už velice pravděpodobné, že bitva o titul se bude týkat pouze dvou klubů - Sparty a Slavie. Oba týmy odstartovaly ligu po zimní pauze výhrou. Kdo vypadá v současnosti přesvědčivěji? A jaké jsou největší zbraně jednotlivých celků?

Sparta v prvním mistrovském utkání po zimní přípravě představila na hřišti Karviné. Zápas si pohlídala, i když soupeře pustila do několika nebezpečných situací. Jen díky jejich střelecké nemohoucnosti nedostala branka. Slavie oproti tomu připustila drama až do konce, když na konečných 4:3 upravoval Jurečka.

Sparta pusobí lepším dojmem

Jednoznačně silněji tak po prvním kole působí letenští, i když to samozřejmě nemusí nic znamenat. Opět se gólově prosadil skvěle hrající Ladislav Krejčí, kvality ukázal i Birmančevič nebo Kuchta. I bez chybějícího Lukáše Haraslína působila Sparta výborným dojmem a takřka neporazitelně.

Oproti tomu Slavie bude muset rychle zapracovat zejména na obraně. Jedna z nejsilnějších zbraní totiž dostala na domácí půdě tři branky, což je neomluvitelné. Nenastoupil však ještě David Zima, který jednoznačně bude posilou. Uvidíme, zda ho trenér brzy začlení do sestavy na úkor Masopusta, který neodehrál příliš dobrý zápas.

Jurečka králem střelců?

Na druhou stranu i sešívaní mají ve svém týmu řadu skvělých individualit. Dvakrát se gólově prosadili Wallem a Jurečka. Druhý jmenovaný je na špici tabulky střelců a i z minulé sezóny víme, že jednoznačně má čuch na góly.

Rozhodne faktor Vindahl?

Na pozici brankáře ovšem momentálně vede Sparta. Vindahl je možná nejlepším gólmanem ligy. V prvním zápasu vychytal nulu, oproti tomu Aleš Mandous musel míč třikrát lovit ze sítě. Jindřich Staněk zřejmě nestihne derby a tak by tohle mohla být ve vzájemném střetnutí velká výhoda pro Spartu.

Zápas Slavie ve Zlíně a Sparty po Evropě

Stejně jako na podzim, působí Sparta daleko kompaktnějším a silnějším dojmem. Zápasy povětšinou vyhrává s větší grácií, na druhou stranu ani Slavii nemůžeme odepisovat. V letošní sezoně daleko lépe zvládá venkovní těsná utkání, která dokáže urvat na svoji stranu. Už ve středu bude mít možnost to předvést v dohrávce ve Zlíně.

Oproti tomu Spartu čeká ve čtvrtek Evropská liga s Galatasarayem, což by j í mohlo ubrat hodně sil. Rozhodně to bude velice těžké utkání, zejména když je na půdě soupeře. O víkendu posléze hraje doma s Libercem, což rovněž nemusí být tak jednoduchý oříšek. O víkendu si přesvědčivě poradil s Olomoucí 2:0 a rozhodně bude chtít překvapit i na Spartě. Příští kolo se tak může situace opět otočit.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články