Zpět na » » Vitík s Krejčím aspiranty na posezónní odchod ze Sparty. Jaká jsou další možná jména?

Vitík s Krejčím aspiranty na posezónní odchod ze Sparty. Jaká jsou další možná jména?

Vitík s Krejčím aspiranty na posezónní odchod ze Sparty. Jaká jsou další možná jména? © @iconsport - Ladislav Krejčí

0

Líbilo se

08.02. - BULVÁRNÍK Je poměrně nepravděpodobné, že by si Sparta Praha udržela svůj hvězdami nabitý tým v kompletní sestavě i pro příští sezónu. Kdo je největším aspirantem na přestup do zahraničí?

Odejde Vitík či Krejčí?

Už nějakou dobu se mluví o Martinovi Vitíkovi. O talentovaného obránce se zajímal Ajax, v poslední době se s jeho jménem nejvíce skloňují kluby Neapol a AC Milán. Rozhodně by se jednalo o velice zajímavá působiště, i když je jasné, že by se i přes svůj talent v nabitých kádrech nemusel prosadit. Vzpomeňme se na Davida Juráska.

Druhé těžko udržitelné jméno může být Ladislav Krejčí. Kapitán týmu sice je ve Spartě spokojený a má tam výsostné podmínky, letos už mu ovšem bude 24 a má tak nejvyšší čas přestoupit do zahraničí. Jestli si chce ještě vybudovat nějakou kariéru a pár let na vrcholu hrát v některé z top 5 lig, není už čas na něco čekat. Odchod obou hráčů by ovšem byl pro tým nemilosrdný.

O oblíbeného obránce Sparty se navíc zajímá letošní zjevení španělské ligy Girona, která už se ho pokusila získat. Nabídnout měla možná až 10 milionů euro, ovšem formou několika splátek. A s tím Sparta nesouhlasila. Jednání ovšem zřejmě ještě budou letos pokračovat. Aktuálně druhý tým španělské ligy se chce dohodnout na letním transferu a pro hráče by to mohla být skvělá možnost zahrát si Ligu mistrů a zahrát si proti hvězdám z Realu Madrid nebo Barcelony.

Další možná jména na přestup do zahraničí?

O dalších jménech můžeme jen spekulovat. Hráčem, který přerostl českou ligu, je jednoznačně slovenský záložník Lukáš Haraslín. Bohužel má však problémy se zraněními. Zároveň sice dokáže odehrát fantastické zápasy, následně je ovšem někdy až neviditelný. Právě to jsou ony dva faktory, díky nimž ještě nehraje v některé z významnějších evropských lig. Podobně je na tom i Filip Panák, kterému zranění výrazně přibrzdilo kariéru.

Mým osobním horkým kandidátem na možný přestup je brankář Peter Vindahl. V únoru šestadvacetiletý strážce letenské branky je momentálně možná nejlepším golmanem české ligy. Jeho práce nohami je fantastická. Zároveň ovšem předvádí i skvělé zákroky a jednoznačně je jednou z největších opor Sparty. Jeho odchod by byl pro letenské obrovskou ztrátou. Je ovšem otázkou, jak je na Letné spokojený a zda by momentálně toužil po nějaké zahraniční štaci.

O hráče Sparty ovšem jednoznačně bude zájem. Ukazují se totiž skvěle nejen v české lize, ale i v konfrontacích se zahraničními celky. Stačí se podívat na přípravu, kde si poradili s Kodaní, Bodo i Malmö. V nejbližší době je navíc čeká boj o postup do další fáze Evropské ligy, kde se utká se slavným Galatasaray.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články