Zpět na » » Slavia v generálce porazila Zlaté Moravce, vyzkoušela nový trávník i posily

Slavia v generálce porazila Zlaté Moravce, vyzkoušela nový trávník i posily

Slavia v generálce porazila Zlaté Moravce, vyzkoušela nový trávník i posily © @slavia.cz - Fotbalisté Slavie - generálka se Zlatými Moravci

0

05.02. - VIDEO Slavia Praha si v posledním přípravném utkání před začátkem jarní části Fortuna ligy bez problémů poradila se slovenským týmem FC ViOn Zlaté Moravce. Soupeř sešívané moc neprověřil, ale šlo o daleko více.

Hlavním účelem tohoto utkání byl charitativní podtext, který tentokrát převážil touhu po kvalitní fotbalové přípravě. Na generálku měl být původně přítomný jiný tým ze Slovenska, ale díky jeho kontroverznímu rozhodnutí ohledně hraní s ruským soupeřem byl nakonec změněn.

V základní sestavě se představila i posila Ondřej Zmrzlý, další novici byli na začátku na střídačce. Na hrací ploše se nejdříve objevily oba týmy v tričkách s nápisem We Stand With Ukraine, posléze již začalo samotné utkání. Do první šance se trochu překvapivě dostal ViOn, brankář Aleš Mandous ovšem vytěsnil Tabatadzeho střelu na roh.

Až ve dvacáté minutě se poprvé měnilo skóre a nastala pro Slavii silná sedmiminutovka. Nejdříve se prosadil tečovanou střelou Lukáš Provod. O tři minuty později zavěsil míč do sítě Mojmír chytil, i když možná ani nevěděl jak. Byla to nakonec velice elegantní patička. A ve 27. minutě se po skvělé akci Chytila prosadil přesnou střelou k tyči Václav Jurečka. Následovaly další šance, ale stav se do konce poločasu již nezměnil.

David Zima znovu v sešívaném dresu

Další góly padaly až v tom druhé. Nejdříve na 4:0 změnil skóre po pěkném sólu Ivan Schranz. Následně už jen korigoval stav Kuzma, když se trefil střelou do šibenice a zaznamenal tak jediný gólový příspěvek hostů. V druhém poločasu přitom střídala většina slávistického týmu, nastoupila i nejnovější akvizice Slavie David Zima. Jak si svůj další start v sešívaném dresu užil?

„Neskutečně, byl to pro mě návrat domů. Herní styl zůstal stejný, v tomto směru tedy žádné změny nevidím. Od doby, co jsem v sešívaném nastupoval naposledy, prošlo mužstvo samozřejmě velkým personálním kolotočem, zůstala tady jen hrstka hráčů, které si pamatuju. Teď pro mě bude klíčové si zvyknout právě na nové spoluhráče. Tým má potenciál stát se top evropským mančaftem“ řekla posila z italského Turína.

Vydrží nový trávník?

Pro Slavii byla generálka i možností zahrát si na nově položeném trávníku, který doufejme vydrží déle, než ten předchozí. Jak s ním byl spokojen Jindřich Trpišovský?

"Nakonec to šlo, rozcvičení proběhlo jinde, aby se trávě co nejvíce ulevilo. Celkově z toho určitě máme lepší pocit, než z toho letního trávníku. Ten momentální zatím vypadá nejlépe, ohledně terénu se toho ale tady vždy hodně mění, tak uvidíme, jak to bude vypadat dále“ zhodnotil situaci trenér Slavie.

Trochu zklamáním tak mohla být návštěva. Zápasu z tribun přihlíželo 6214 diváků, což opravdu není mnoho. Na prázdných ochozech to bylo znát. Mohlo to být zapříčiněno začínajícími jarními prázdninami, kdy hodně lidí odjíždí na hory. Nebo menší atraktivitou samotného soupeře.

I přesto šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na X zhodnotil tento zápas jako úspěšný. Jen na vstupném bylo vybráno milion korun. K tomu samozřejmě přibyly i další finance z různých doprovodných činností. Veškerý výtěžek by měl jít na terénní sanitky pro Ukrajinu.