Zpět na » » Baník Ostrava si v přípravě poradil s Dynamem Kyjev a Levski Sofia. Jak to bude s Ewertonem?

Baník Ostrava si v přípravě poradil s Dynamem Kyjev a Levski Sofia. Jak to bude s Ewertonem?

Baník Ostrava si v přípravě poradil s Dynamem Kyjev a Levski Sofia. Jak to bude s Ewertonem? © @fcb.cz - Fotbalisté Baník Ostrava

0

Líbilo se

31.01. - Baník Ostrava si v přípravě vede velice dobře. Všechny přípravná utkání prozatím dokázal dotáhnout do vítězného konce, naposledy si poradil se slavným Dynamem Kyjev i bulharským Levski Sofia.

Výhra nad ukrajinským velkoklubem

Nutno podotknout, že ukrajinský velkoklub Dynamo Kyjev nastoupil ve značně kombinované sestavě. Dostali v ní totiž příležitost i mladíci, přesto se rozhodně nejednalo o jednoduché utkání. Ostravský tým v něm nakonec zvítězil 3:2, když 2 góly Baníku vstřelil Tanko a jedním přispěl i Tomáš Rigo. V bráně se několika úspěšnými zákroky vyznamenal i brankář Mikuláš Kubný, který hraje za B tým působící v MSFL.

Bezproblémové vítězství nad bulharskou Sofií

Zápas s šestým týmem bulharské ligy Levski Sofia byl o poznání jednoznačnější. Ostravští si v něm dokráčeli k výhře 3:0, ke které přispěla i nová posila Matúš Rusnák. K vítězství dopomohl dvěma góly Jiří Klíma a jedním i Filip Kubala. Několika skvělými zákroky se opět vyznamenal i brankář, tentokrát Jakub Markovič, který do Baníku přišel ze Slavie.

V přípravě se tak týmu daří a určitě bude chtít svou formu přenést do prvoligové soutěže, v níž se momentálně nachází až na šesté příčce. Pouze o bod před ním je Sigma Olomouc, na čtvrté Slovácko už ovšem ztrácí osm bodů. V nabitém programu čeká Ostravu ještě FK Děčič, s nímž se utká v pátek 2. února. Následující víkend potom už dojde na první ligový zápas na půdě posledních Českých Budějovic.

Zůstane Ewerton?

Velký otazník se stále vznáší nad osudem Ewertona, který Baníku v podzimní části hodně pomohl. Bohužel je v Ostravě pouze na hostování ze Slavie, v níž se neprosadil. Pražský tým by určitě chtěl tohoto brazilského kouzelníka zpeněžit, otázkou ovšem zůstává, jestli do zahraničí nebo má nějakou šanci i jeho současné působiště.

Ewerton se zúčastnil se Slavií soustředění v portugalském Algarve a dokonce dokázal v zápasu s čínským klubem Beijing Guoan vstřelit gól. Po návratu z Portugalska se prozatím přesunul zpět do Ostravy za manželkou. Sám hráč by údajně chtěl na tomto místě ještě nějakou dobu setrvat, ale jeho budoucnost je prozatím ve hvězdách.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články