Zpět na » » Sparta vyhrává v lize i marketingových aktivitách

Sparta vyhrává v lize i marketingových aktivitách

Sparta vyhrává v lize i marketingových aktivitách © sparta.cz - Fotbalisté Sparty

0

Líbilo se

11.12. - Sparta Praha prozatím poměrně suverénně vede nejvyšší českou fotbalovou soutěž, ale nad svými konkurenty vyčnívá i v dalších aspektech. Daří se jí totiž přilákávat fanoušky na stadiony, prodávat merchandise a přicházet s řadou zajímavých projektů podporujících jejich marketing.

Letenský tým se od výhry titulu po devíti letech v minulé sezoně veze na vítězné vlně, která opět vrátila určité srdcařství i mezi fanoušky. V posledním kole sparťanští fanoušci již podvacáté vyprodali stadion, což je úctyhodná bilance.

V oblasti prodeje merchandise se poslední titul i další vítězné období rovněž začali projevovat. Ředitel marketingové komunikace zveřejnil na svém X výsledky prodeje ACS merche za poslední roky. V listopadu 2019 byla tržba 5,77 milionu, prodalo se 605 dresů a počet transakcí byl 4315. V listopadu 2022 již vystoupala tržba na 14,01 milionu, dresů se prodalo 848 a počet transakcí vyletěl na 11 057. Nejnovější výsledky za listopad 2023 potom hovoří jasně. Tržba 22,44 milionů, prodaných dresů 2020 a počet transakcí 17 514.

Na těchto číslech je jednoznačně vidět stoupající zájem o klubové předměty. Bohužel fanshop často ani nestíhá objednávky odbavovat. Velký problém je například u dresů. Černé dresy jsou ihned po naskladnění vyprodávány a bez hlídacího psa je takřka nemožné je sehnat. Z ohlasů fanoušků Sparty je podobný problém i s některými dalšími věcmi.

130. výročí od vzniku Sparty

Klub si výrazně získává pozornost i svými propagačními akcemi. Napomáhá tomu 130. výročí založení klubu, v rámci něhož vyšly nové knihy, fanoušci si mohli vyzkoušet interaktivní video GEN ACS, uskutečnil se slavnostní galavečer a aktuálně při prozatím posledním zápasu s Jabloncem proběhlo propojení Sparty a Armády ČR.

Tzv. Zápas cti nalákal velké množství fanoušků na doprovodný program, na němž mohli shlédnout před stadionem na Letné ukázky bojové techniky, boje z blízka, výcviku psovodů a další zajímavé aktivity. Nad Letnou navíc v pravou chvíli prolétly vrtulníky a atmosféra byla celkově skutečně slavnostní.

Fanshop Sparta

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články