Zpět na » » V 18. kole Fortuna:ligy padl nejvyšší počet branek na zápas od začátku podzimu

V 18. kole Fortuna:ligy padl nejvyšší počet branek na zápas od začátku podzimu

V 18. kole Fortuna:ligy padl nejvyšší počet branek na zápas od začátku podzimu © @FCVP/Martin Skála - Viktoria Plzeň

0

Líbilo se

11.12. - I v 18. kole Fortuna ligy byly odloženy 2 zápasy. Přesto ve zbylých odehraných zápasech padl poměrně vysoký počet branek. Ve většině případech navíc vyhrávali domácí.

Statistika posledního kola je velice zajímavá. Odloženy byly kvůli počasí a nezpůsobilé hrací ploše zápasy Teplic s Olomoucí a Karviné s Pardubicemi. Ve zbylých šesti utkáních ovšem padlo celkem 30 branek, přičemž průměr na jeden zápas činí 5 gólů. To je velice zajímavý výsledek.

Jedná se totiž o druhý nejvyšší počet vstřelených gólů za kolo. Pouze v 9. kole bylo vstřeleno celkem 33 branek, ovšem v kompletních 8 utkáních. V počtu gólů na zápas tak 18. kolo vítězí s číslovkou 5. Ostatně hned ve 3 zápasech vstřelili domácí 5 branek - Slovácko, Liberec a Plzeň.

Domácím se celkově dařilo, když z 6 zápasů dokázal na hřišti soupeře vyhrát pouze Baník Ostrava, který si poradil 2:3 s Hradcem Králové. Nejmenší počet gólů pak trochu paradoxně padl v zápase druhého týmu tabulky. Slavia si s Mladou Boleslaví poradila pouze 2:0.

Doufejme tedy, že podobné brankové hody nás čekají i v dalších kolech. A především co nejméně odložených utkání.


Základní část - 18. kolo

Slavia - Ml. Boleslav 2 : 0
Plzeň - Č. Budějovice 5 : 0
Hradec Králové - Ostrava 2 : 3
Sparta - Jablonec 3 : 0
Liberec - Zlín 5 : 3
Slovácko - Bohemians 5 : 2

Lukáš Loužecký /

Nejnovější články