Zpět na » » Slavia jde po mladém útočníkovi ze Švédska. Konkurenci jí ale dělají kluby z Ligue 1 a Serie A

Slavia jde po mladém útočníkovi ze Švédska. Konkurenci jí ale dělají kluby z Ligue 1 a Serie A

Slavia jde po mladém útočníkovi ze Švédska. Konkurenci jí ale dělají kluby z Ligue 1 a Serie A © iconsport.photo - Jusuf Erabi

0

Líbilo se

09.12. - Slavia rozhodně nemá málo útočníků. Ale nějaké kladivo, které by bylo opravdu ve formě? To není van Buren, Jurečka, Tijani ani Chytil. I proto se tak sešívání opět otáčí na sever, konkrétně do Švédska, kde je zaujal 20letý Jusuf Erabi. Mladý švédský útočník ale údajně podle Fabrizia Romana nebude mít o zájemce nouzi a budou například z Itálie nebo Francie.

Že by si Slavia musela stěžovat na nedostatek možností na hrot útoku, to se říct skutečně nedá. K dispozici má Mojmíra Chytila, Micka van Burena, Muhameda Tijaniho, Václava Jurečka, Stanislava Tecla a z hostování ve Vlašimi se vrátí Ebrima Singhateh. Dohromady ale v lize útočníci, jenž má Trpišovský k dispozici, vstřelili "jen" 17 gólů. To není úplně málo, ale pokud přejdeme na letnou, bude nám stačit jen útočné trio Haraslín-Kuchta-Birmančevič a jsme na 20 trefách. Slavia zkrátka nemá v útoku nikoho, o kom můžeme říct, že je skutečně ve formě.

I proto se tak vedení bude v zimě snažit o přestup Jusufa Erabiho ze švédského Hammarby. Erabi je odchovancem tohoto klubu, jehož vlastníkem je legendární Zlatan Ibrahimovič. Během minulého ligového ročníku zvládl ve Švédsku vstřelit 7 gólů ve 23 duelech. Konec sezóny ale vynechal kvůli nepříjemnému zranění chodidla. Brzy by ale měl být v pořádku a na novou sezónu, která ve Švédsku startuje v únoru bude jistě připraven, ale dost možná už tou dobou vůbec nebude součástí Hammarby. Slavia ale není jediným zájemcem.

Fyzicky fantasticky vybavený útočník s kořeny v Afghánistánu je podle Fabrizia Romana na seznamu i hned několika dalších klubů. S těmi by si sice Erabi Evropu asi nezahrál a asi by ani neměl takové herní vytížení, ale svůj talent by piloval v top evropských soutěžích. Hlavním zájemcem má být italský Janov. Tam je ale od léta italský reprezentant Retegui a další hráči jako Ekuban nebo Puscas. Zájemci mají být i z Francie, konkrétně pak z Remeše a Nantes. Právě v Remeši by ale pod nadějným koučem Stillem mohl dostat prostor a dává to smysl. Doufejme ale, že 20letý Švéd s hodnotou 2 miliony eur nakonec zamíří do Prahy.

Jusuf Erabi

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články