Zpět na » » Díky sněhu se odehrály pouze dva zápasy z osmi. V Olomouci navíc byli hráči ohroženi na zdraví

Díky sněhu se odehrály pouze dva zápasy z osmi. V Olomouci navíc byli hráči ohroženi na zdraví

Díky sněhu se odehrály pouze dva zápasy z osmi. V Olomouci navíc byli hráči ohroženi na zdraví © slavia.cz - Utkání Slavie bylo odloženo

0

Líbilo se

03.12. - Bohužel se už v poslední době stává pravidlem, že se o naší nejvyšší soutěži nemluví ve spojitosti s krásným fotbalem, ale se spornými momenty, chováním fanoušků a podobnými věcmi. Výjimkou není ani poslední kolo, v němž se odehrály pouze 2 zápasy.

První zápas se odehrál v sobotu mezi Olomoucí a Slováckem. Terén sice byl možná o něco lépe připravený než na stadionech, kde byly utkání odloženy. Přesto nebyl v takovém stavu, aby se na něm hrál kvalitní fotbal, což se velice rychle ukázalo. Již při rozcvičce se zranil záložník Jan Navrátil, který uklouzl. Ani jeden z trenéru posléze nebyl spokojen z tím, že se utkání odehrálo. Rozhodně se jednalo o riskování se zdravím hráčů. Fanouškům v daném počasí také nemohl být zajištěn zrovna velký komfort. Týmy si nakonec rozdělili body po remíze 1:1, olomoucký trávník ovšem utrpěl újmu, jejíž škody zřejmě porostou poměrně vysoko.

Slavia na utkání dorazila, ale nehrálo se

O odložení utkání usilovala i Slavie, která měla nastoupit ve Zlíně. LFA nejdříve vydalo zamítnutí této slávistické žádosti, což hodně rozlítilo bosse pražského klubu Jaroslava Tvrdíka. O této situaci jsme již na našich stránkách informovali. Následně k odložení zápasu přeci jenom došlo, bohužel ovšem v době, kdy už byl slávistický tým na místě. Zbytečně si tak ve velice špatné dopravní situaci udělal výlet cca 300 km do Zlína a dalších 300 zpět. I v tomto případě se tak jednalo o určité hazardování.

Sparta utkání v Pardubicích odehrála

O něco lépe připravený trávník měla Sparta v Pardubicích. Nakonec si po dvou gólech svého kapitána Ladislava Krejčího odnesla výhru 2:1. Jedinou uznanou branku domácích vstřelil Zlatohlávek, který opět dokázal, že má formu. Hned několikrát musel do rozhodnutí rozhodčího zasahovat VAR. V 52. minutě totiž nařídil penaltu, následně ovšem bylo jeho rozhodnutí změněno, protože se faul odehrál před velkým vápnem. Nutno podotknout, že i na druhé straně se diskutovalo kvůli ruce a byl odvolán gól kvůli ofsajdu. Dalšího odvolaného gólu se dočkaly i Pardubice v samotném závěru zápasu, kdy se podle VARU provinil proti pravidlům William Mukwelle.

Nakonec se tedy odehrály dvě utkání z osmi. Otázkou zůstává, jestli se nemělo odložit celé kolo, případně alespoň utkání v Olomouci. U některých zápasů se stále neví, kdy se odehrají. Zejména pro pohárové zástupce Slavii a Plzeň se jistě bude jednat o značnou komplikaci, protože je jejich program velice nabitý. Zároveň se ještě uvidí, nakolik se situace zlepší v kole následujícím a zda se opět nebude odkládat. Dalo by se tak mluvit o regulérnosti soutěže v tomto období.

Opět tedy přichází čas na debatu, zda je vhodné hrát nejvyšší českou soutěž takto v zimních měsících a neměl by se její start a konec přesunout. Možností je samozřejmě i zrušení nadstavby, která je pro mnohé rovněž trnem v oku. A podobné situace jí i přes atraktivitu jednotlivých zápasů vůbec nepomáhají.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz, slavia.cz, sparta.cz

Nejnovější články