Zpět na » » Problémový Nizozemec Ihattaren do Slavie?

Problémový Nizozemec Ihattaren do Slavie?

Problémový Nizozemec Ihattaren do Slavie? © ajax.nl - Ihattaren měl také pletky s mafií v době pořízení této fotky

0

Líbilo se

30.11. - Platil za jednoho z největších talentů nizozemského fotbalu. Někteří z vás si ho pamatují jako hráče PSV nebo jak rozvázal kontrakt s Juventusem. Řekneme si, proč je problémový, co by vyžadoval od angažmá ve Slavii a co ona od něj nebo co ho tak ovlivnilo v jeho kariéře.

Nadějný fotbalista s nejhorším štěstím

Můžete mít jakkoliv velký talent, ale občas to prostě nejde podle plánu. I o tomhle je smutný příběh Mohameda Ihattarena, kterému je stále 21 let, ale měl problémy.

První přišli, když mu umřel otec. Tahle špatná změna ho ovlivnila hodně do jeho budoucí kariéry, především ztráta někoho, kdo ho vždy usměrnil na správnou cestu. Neměl kázeň, chodil pozdě na tréninky a získal hodně tuku. To potom vedlo k postupnému vyšachování ze základní sestavy.

Potom, když agent Mino Raiola prokázal svoje geniální vyjednávání a zařídil mu přestup do Juventusu mu onemocněla matka. On byl tehdy na hostování v Sampdorii Janov a už se nevrátil. Oznámil konec kariéry a rozvázal smlouvu se svým agentem.

Do Juve se vrátil v lednu 2022, odkud byl poslán na hostování do Ajaxu. Rozehrál se, navíc se mu i celkem dařilo za áčko, ale po půl roce od jeho znovuvrácení do profi fotbalu zmizel. Ajax ho ani nezaregistroval a Stará dáma si ním v létě tohoto roku rozvázala smlouvu. Málem skončil v Turecku, ale Samsunspor odmítl jeho navyšování platových požadavků.

Restart ve Slavii?

Jelikož je volným hráčem, tak by Slavii v tomto ohledu nizozemský driblér nic nestál. Jeho platové podmínky by mohli být vysoké, ale mohl by aspoň zvážit některé plusové body tohoto angažmá. Jedním z nich je kouč Jindřich Trpišovský, který by to mohl vzít jako výzvu. Dalším je mužstvo, neboť hrají v Evropské lize a doma přehrají i AS Řím.

Co by zase on vyžadoval, kromě peněz je také čas a důvěra. Je křehký, prošel si těžkými časy ve mladém věku, takže by potřeboval i nějakou trpělivost. A pokud si ho Trpišovský uhlídá, mohl by pozvednou svou hru a pomoct Slavii v ofenzivě. Win-win pro obě strany.

David Janák / sport.cz, transfermarkt.de, twitter.com

Nejnovější články