Zpět na » » Sparta se loučí se dvěma hráči. Daněk už je v Pardubicích, Minchev by měl zamířit do Turecka

- Sparta se loučí se dvěma hráči. Daněk už je v Pardubicích, Minchev by měl zamířit do Turecka

Sparta se loučí se dvěma hráči. Daněk už je v Pardubicích, Minchev by měl zamířit do Turecka © sparta.cz - Martin Minchev si zkusí Turecko

0

Líbilo se

08.09. - Vední Sparty má před skupinami Evropské ligy kádr vyřešený. Přišel Ángelo Preciado z Genku a nyní se akorát řeší teoretický příchod Slávisty Červa z Liberce. Rušná je ale cesta z klubu. Pardubice dnes ohlásily zajímavou posilu v podobě mladého Kryštofa Daňka na hostování a bulharský reprezentant Minchev má namířeno do tureckého Rizesporu.

Sparta musela po titulovém ročníku trochu oživit kádr. Řešila problém v brankovišti, jelikož trvalý přestup Kováře z Manchesteru United nebyl v možnostech klubu. Vedení tedy přivedlo bývalého Priskeho svěřence Vindahla z Alkmaaru. Pravou stranu obrany vyztužil mladík James Gomez z Horsens a nově i Ángelo Preciado z belgického Genku. Odešel Tomáš Čvančara, ale přišel liberecký Olatunji a křídelník Birmančevič z Toulouse. Během tohoto dne, posledního pro české přestupové období, se ještě řeší přestup Lukáše Červa z Liberce.

Sparta ale v poslední den ještě řeší odchody svých hráčů, přičemž jeden už dořešila. Talentovaný reprezentant do 21 let Kryštof Daněk totiž oficiálně míří do Pardubic na hostování. 20letý středopolař během tohoto ročníku ještě nedostal ani minutu a bylo tedy jasné, že si bude hledat klub na hostování. Už totiž ukázal dost velkou kvalitu a potenciál na to, aby hrál druhou ligu za sparťanské béčko. Pardubicím by měl pomoci se záchranou a podobně jako třeba Tomáš Vlček nebo Robin Hranáč si svými výkony říct o více šancí ve svém mateřském klubu.

To Martina Mincheva čeká přestup natrvalo. Ačkoliv byl mezi fanoušky Sparty poměrně oblíbený, nenaplnil potenciál, jaký měl při svém příchodu. Teenager z Bulharska, jeden z největších klenotů tamního fotbalu. Se Spartou si sice zahrál v Evropě, vyhrál titul, ale statistika 5+3 z minulé sezóny, kdy byl zkrátka náhradníkem, je jeho maximem a je to málo. Aktuálně to navíc nevypadá, že by se měl 22letý Bulhar prodrat do základní sestavy. Namířeno má do tureckého klubu Caykur Rizespor. Čas na dohodu je tu až do příštího pátku, kdy přestupák oficiálně končí i v Turecku.

Kryštof Daněk

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články