Zpět na » » Nový stadion v Hradci: Nad termínem kolaudace visí otazník, hrozí azyl v Plzni

Nový stadion v Hradci: Nad termínem kolaudace visí otazník, hrozí azyl v Plzni

Nový stadion v Hradci: Nad termínem kolaudace visí otazník, hrozí azyl v Plzni © fchk.cz - Stadion v Hradci Králové je už skoro dokončen

0

Líbilo se

19.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nový hradecký stadion má být pokřtěn zápasem třetího kola Fortuna ligy proti Českým Budějovicím 5. srpna. Nicméně nyní reálně hrozí, že první domácí zápas bude ohrožen. Kontrolní prohlídka Hasičského záchranného sboru (HZS) neudělila stadionu závazné souhlasné stanovisko. Město má vážné pochybnosti o dodržení termínu kolaudace, a to kvůli desítkám nedodělků, které dodavatel zatím nevyřešil. Ve hře je i azyl v Plzni na celý podzim.

Město Hradec Králové a konsorcium firem v čele se Strabagem původně plánovaly, že stadion bude předán do užívání již k 30. červnu. Avšak již v lednu se objevily zprávy o zpoždění stavby a žádosti o dvouměsíční rezervu. Přesunutí termínu kolaudace bylo důsledkem neustálých nedodělků na stadionu.

Kontrolní prohlídka HZS proběhla včera a stadion nezískal závazné souhlasné stanovisko. Město má vážné pochybnosti o dodržení termínu kolaudace, a to kvůli desítkám nedodělků na stadionu, které dodavatel zatím nevyřešil.

Náměstek primátorky Lukáš Řádek dokonce prohlásil, že existuje reálné riziko, že stadion nebude připravený na daný termín a kolaudace nebude možná. Pokud by se tak stalo, FC Hradec Králové by musel hledat náhradní útočiště pro své domácí zápasy. V červnovém ligovém grémiu klub oznámil, že by v případě nedokončení stadionu své domácí zápasy odehrál v Plzni.

Vedení města a klubu však tento scénář berou jako fotbalovou katastrofu. Fanouškům už klub prodal přes 2000 permanentek, všichni už počítali s tím, že se bude hrát na novém stadionu.

Je zde ještě varianta, že fotbalová část stadionu dostane od stavebního úřadu povolení k předčasnému používání.

Navíc azyl v Plzni by stál 600 tisíc korun za každý zápas. Problémem však je, že když už nějaký tým začne sezónu na daném stadionu, musí tam pak odehrát alespoň půlrok. Ve hře by mohla být i výjimka od LFA.

Stadion v Hradci Králové už je prakticky hotový, je zde položený trávník a nainstalovány sedačky. Vybavené už jsou také některé kanceláře.

Adam Rýdl / isport.cz, twitter.com

Nejnovější články