Zpět na » » Baník před sezónou zase mohutně posiloval, bude letos konečně úspěšný?

Baník před sezónou zase mohutně posiloval, bude letos konečně úspěšný?

Baník před sezónou zase mohutně posiloval, bude letos konečně úspěšný? © fcb.cz - Baník v přípravě s Žilinou

0

Líbilo se

16.07. - Pavel Hapal před sezónou doufá, že s Baníkem konečně dokáže nabrat ten správný směr. Baník Ostrava se o to pokusil významným omlazením kádru. Před sezónou v týmu skončily dlouholeté opory Nemanja Kuzmanovič a Jan Laštůvka. Výčet nových posil je opravdu vyčerpávající.

Baník Ostrava zakončil svou přípravu před novou sezónou remízou 0:0 v utkání s týmem MŠK Žilina, které se hrálo v Turzovce. Zápas se odehrával při vysokých letních teplotách. Hra se odehrávala především mezi oběma šestnáctkami a oba týmy měly problémy s vytvářením šancí.

Baníkovci v minulé sezóně skončili až na vzhledem k možnostem klubu ostudném jedenáctém místě. Po sezóně se klub rozhodl rozloučit s dlouholetými oporami Janem Laštůvkou a Nemanjou Kuzmanovičem.

Projekt Pavla Hapala teď bude stát více na mladých hráčích, mnoho z nich prošlo také ostravskou akademií. Tomu nasvědčuje také letní přestupové období. Vždyť nejstaršímu hráči, který do Baníku v létě přišel je 26 let!

Po tom, co klub výhodně zpeněžil Muhameda Tijaniho (odchod do Slavie) se rozhodl mohutně posilovat. Tedy skoro jako každou sezónu.

Jako náhrada do útoku přišel z Hradce Králové Filip Kubala, kterého bude doplňovat Afričan Tanko, který přišel z Varnsdorfu.

O pozici nové jedničky Baníku se poperou dva brankáři, kteří se znají ze společného působení v Pardubicích. Jakub Markovič bude tlačit na Jiřího Letáčka, který zdá se do nové sezóny vstoupí jako jednička.

To stále není všechno. Tým posílí také Ewerton (hostování) a Tomáš Rigo ze Slavie. Ze slovenské ligy přišli ještě dva obránci Filip Blažek a Matej Madleňák. Ty doplní levý bek, který doposud působil v Sheriffu Tiraspol - Patrick Kpozo. Talentovaný Samuel Grygar se vrátil do Baníku z Interu Milán, kde působil v tamní juniorce.

Výčet posil Baníku je opravdu vyčerpávající. Bude opravdu zajímavé sledovat, kdo z nových posil se dokáže prosadit do základu. Ostravský klub před novou sezónou bude doufat v rapidní zlepšení oproti minulé sezóně.

Adam Rýdl / fcb.cz, transfermarkt.com

Nejnovější články