Zpět na » » Kuchta: Kluci vůbec netušili, že se Spartou jednám

- Kuchta: Kluci vůbec netušili, že se Spartou jednám

Kuchta: Kluci vůbec netušili, že se Spartou jednám © sparta.cz - Jan Kuchta přestupuje do Sparty

1

Líbilo se

16.05. - Již v sobotu Sparta přivedla do svého týmu natrvalo Jana Kuchtu. O samotné dohodě ale věděl opravdu jen nejužší okruh lidí. Hráči se tuto informaci dozvěděli stejně jako fanoušci až po derby.

Až potom, co po vyhraném derby do kabiny přišel sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, dozvěděli se spoluhráči o transferu svého kamaráda.

Sparta se snaží být v tomto ohledu v poslední době velmi diskrétní. Jeden by ale řekl, že alespoň hráči budou mít v takto zásadních novinkách jakýsi informační náskok. Podle všeho se ale hráči dozvěděli tuto novinku ve velmi podobný čas jako fanoušci.

„Já to samozřejmě věděl, ale kluci, ti to vůbec netušili. Ti ani nevěděli, že se Spartou vůbec jednám, a že je vůbec nějaká šance, že bych se dohodl. Pro ně to bylo milé překvapení. Cítil jsem z nich, že jsou šťastní, že tady nějaký čas budu, a že jim ještě pomůžu. Večer jsme si to samozřejmě náramně užili,“ vyjádřil se k situaci samotný hráč Sparty

Trvalý přestup Jana Kuchty z Ruska potěšil nejednoho fanouška pražské Sparty. Podle všeho se ani nejednalo o tak vysokou částku, jaká byla původní opce (5 milionů Euro). Sparta tyto údaje sice nezveřejňuje, ale renomovaný web Transfermarkt odhadl, že se ve skutečnosti jednalo o polovinu z původní částky.

Přestup dává smysl z obou stran. Kuchta se skvěle adaptoval na prostředí v klubu a zapadá do systému trenéra Priskeho, navíc si se Spartou dost pravděpodobně zahraje i nějakou evropskou soutěž.

Adam Rýdl / sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články