Zpět na » » Jan Kuchta natrvalo přestupuje do Sparty, klub na něho uplatnil opci

- Jan Kuchta natrvalo přestupuje do Sparty, klub na něho uplatnil opci

Jan Kuchta natrvalo přestupuje do Sparty, klub na něho uplatnil opci © sparta.cz - Jan Kuchta děkuje fanouškům

0

Líbilo se

13.05. - Prakticky hned po vyhraném derby zveřejnila Sparta překvapivou novinku. Vedení klubu se rozhodlo přivést útočníka Jana Kuchtu natrvalo. Uplatnilo opci, která měla dosáhnout až výše 5 milionů Euro.

Pro fanouška Sparty se jedná o velice příjemný večer. Nejdříve klub odskočil Slavii v tabulce na pět bodů tři kola před koncem nadstavby díky vyhranému derby na Letné. Teď se vedení klubu rozhodlo přeměnit hostování Jana Kuchty na přestup.

Společně s týmem na jaře ožily i individuality. To platí dvojnásob v případě Jana Kuchty, který působí jako politý živou vodou. Na Letné teď prožívají s výjimkou prohraného finále MOL Cupu opravdu povedené období.

Před sezónou se v souvislosti s hostováním Kuchty mluvilo o opci ve výši až 5 milionů Euro. Jeden milion Euro přitom Sparta Lokomotivu Moskva zaplatila za samotné roční hostování hráče. Pražský klub už tedy angažmá Jana Kuchty stálo opravdu velké peníze.

Svým herním stylem je Jan Kuchta mimořádně nepříjemný pro obranu soupeře. Při presinku už překazil nejednu rozehrávku, navíc dokáže být ve správný čas na správném místě.

Jan Kuchta dokázal v dosavadním průběhu sezóny vstřelit třináct branek a na dalších čtyřech asistencích se přímo podílel. Přitom jeho start ve Spartě nebyl ani zdaleka ideální. Hned v prvním ligovém zápase dostal Kuchta červenou a dodatečnou stopku na pět zápasů.

Adam Rýdl / sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Na české poměry za českého hráče je to obrovský peníz Smajlík 1

Bazilisek32
peeko83 - 16.05. Odpovědět

V rámci všech poměrů je to za Kuchtu příšerně moc. Lokomotiv dobře pěkně Smajlík 2

peeko83
Nejnovější články