Zpět na » » Viktoria Plzeň přivádí před začátkem jarní části sezóny 2 zajímavé posily. Přichází Roman Květ a Matěj Vydra

- Viktoria Plzeň přivádí před začátkem jarní části sezóny 2 zajímavé posily. Přichází Roman Květ a Matěj Vydra

Viktoria Plzeň přivádí před začátkem jarní části sezóny 2 zajímavé posily. Přichází Roman Květ a Matěj Vydra © premierleague.com - Matěj Vydra má i bohaté zkušenosti z Premier League

1

Líbilo se

19.12. - Viktoria Plzeň nenechává nic náhodě a před začátkem jarní fáze sezóny, kdy si bude chtít udržet vedení v tabulce a dojít si pro druhý titul v řadě, posiluje. Z Bohemians přivádí kometu podzimu Romana Květa a zadarmo podepisuje bývalého reprezentanta Matěje Vydru, jenž si po konci v Burnley hledal nový klub. Našel ho až po půl roce a nabídce Viktorie.

Plzeň nemůže svou první polovinu sezóny hodnotit jinak než pozitivně. Dostala se do Ligy mistrů, kde sice byla za fackovacího panáka, ale peníze a zkušenosti z milionové souteže jsou pro klub k nezaplacení. V lize navíc tým Michala Bílka pokračuje ve své jízdě, kdy sice na rozdíl od Slavie své soupeře nedrtí, ale zvládá i důležité zápasy a je jedno, že klidně rozdílem jednoho gólu. Do druhé poloviny půjde Viktoria jako lídr Fortuna ligy s náskokem dvou bodů právě na sešívané.

A vedení se rozhodlo posilovat. Z Bohemians do Plzně míří Roman Květ. Ten do Vršovic přišel v roce 2020 za kontroverzních okolností z domovské Příbrami. Jeho výkony mají během jeho působení vzestupnou tendenci. Letos však všechny zaskočil, když se z pozice levého záložníka prosadil 9x ve 13 zápasech. Více branek za podzim má na svém kontě pouzě brněnský Jakub Řezníček. V Doosan Areně 25letý Květ podepsal smlouvu na další 3 roky a uvidíme, zda se mu podaří svou famózní formu udržet. Opačnou stranou jde na hostování brankář Martin Jedlička.

Roman Květ

To Matěj Vydra je pro české fanoušky známější jméno. Odchovanec Baníku působil v cizině od roku 2010, kdy podepsal v Udinese. Od té doby vystřídal Bruggy, Watford, West Brom, Reading, Derby County a naposledy působil v Burnley. V Premier League odehrál celkem 106 utkání a více než 180 jich má na kontě v Championship, které byl i králem střelců v roce 2018. Má i 44 startů za národní tým. Od léta byl volným hráčem, protože se s Burnley nedohodl na nové smlouvě. Je tak otázné, zda má dostatečnou kondici na to, aby naskočil hned. Jeho zkušenosti ale Plzni určitě pomůžou.

David Suchý / fcviktoria.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články