Zpět na » » Jan Kuchta, Michael Krmenčík a Stanislav Tecl prošli Slavií, podívejte se, jak se jim vede nyní

- Jan Kuchta, Michael Krmenčík a Stanislav Tecl prošli Slavií, podívejte se, jak se jim vede nyní

Jan Kuchta, Michael Krmenčík a Stanislav Tecl prošli Slavií, podívejte se, jak se jim vede nyní  © slavia.cz - Stanislav Tecl ve formě

3

Líbilo se

13.09. - Ve Slavii se v posledních letech protočilo hodně hráčů. U prvních dvou, tedy Janu Kuchtovi a Michaelu Krmenčíkovi, to platí v minulém čase, protože oba hráči předvádějí své fotbalové umění již v jiných klubech, naopak Stanislav Tecl nadále působí ve Slavii Praha.

Když přestoupil Jan Kuchta na přání Jindřicha Trpišovského z Liberce do Slavie, brzo si získal srdce sešívaného fanouška. Velkou mírou se zasloužil o získání titulu v ročníku 20/21 a společně s Adamem Hložkem získal cenu krále střelců. Nejeden fanoušek Slavie si posteskl, když milovník slepic v průběhu ročníku 21/22 přestoupil za 150 milionu do ruského týmu Lokomotiv Moskva, a zřejmě absence Kuchtových branek v závěru soutěže zapříčinila, že Slavie nezískala 4. titul v řadě a ligový primát musela přenechat Viktorii Plzeň.

Sparťan Kuchta si nezahraje pět zápasů, komise ho potrestala za surovou hru  proti brankáři Liberce | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Výkony, které Jan Kuchta předváděl ve Slavii a posléze v Lokomotivu Moskva přesvědčily reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého, aby Kuchtovi poslal pozvánku, ten toho využil jak nejlépe mohl a v reprezentačních utkáních patřil mezi nejlepší hráče. Válka na Ukrajině mu znemožnila se představit v evropských pohárech a proto přijal možnost hostování. Jaké však rozčarování nastalo ve slavistickém táboře, když odmítl nabídku slavistického vedení a vybral si konkurenční Spartu.

Úvod do nového ročníku 22/23 se Janu Kuchtovi hrubě nezdařil. Sparta prohrála s Libercem a Jan Kuchta v závěru utkání byl vyloučen za úmyslný faul na brankaře do oblasti hlavy, za který si vysloužil od disciplinární komise stopku na 5 utkání.


Michael Krmenčík přišel do Slavie na hostování z Clubu Bruggy a vedení Slavie si příchodem reprezentačního útočníka slibovalo, že pomůže Slavii se probojovat do skupinové fáze Ligy mistrů. Záměr se nezdařil a Krmenčík se stal nadbytečným. Jeho rozjezd ve Slavii zabrzdilo zranění, nemoc, ale i silná konkurence v útoku. Když bouřlivě slavil gól proti Plzni, která již v té době hrála oslabena o 3 hráče, ztratil sympatie u bývalého klubu i jeho fanoušků, není pak divu, že využil atraktivní pobídky hrát za indonéský klub Persija Jakarta.

Z Krmenčíka je psanec. Jenže lize suverénně vládne - Sport.cz

Spolu s Ondřejem Kúdelou, bývalým Slavistou, patří mezi nejlepší hráče a také díky jim je Persija Jakarta na 4. místě, pouhé dva body od vedoucího celku. V devíti utkáních vstřelil Krmenčík 5 gólů, ale zdali indonéská liga může být vstupenkou do reprezentace je otázka, na kterou si musí odpovědět reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.


Zatracovaný a opět oslavovaný se stal ve Slavii Stanislav Tecl. Nejednou se v diskuzi od slavistických fanoušků objevovaly na jeho osobu kritické připomínky. Pokud hrál, dostával se do gólových příležitostí, ale kámen úrazu bylo jejich proměňování. Fanoušci ztratili s Teclem trpělivost na rozdíl od Jindřicha Trpišovského, který si chválil jeho přístup na tréninku a nenahraditelnou roli v kabině.

Probíhající nový ročník mu dal za pravdu. Stanislav Tecl v 8 zápasech střelil 8 branek, hraje v reprezentační formě a má nesmírnou zásluhu, že Slavia zatížila soupeře v 8 zápasech jednatřiceti brankami.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 14.09. Odpovědět

I sopka jednou za čas bouchne Smajlík 1

peeko83
Nejnovější články