Zpět na » » Co přinesla tisková konference Slavie?

- Co přinesla tisková konference Slavie?

Co přinesla tisková konference Slavie? © ruik.cz - Dříve soupeři, nyní spoluhráči

0

Líbilo se

15.07. - Tématem včerejší tiskové konference Slavie nebylo pouze nové logo, nové dresy, sponzoři a s nimi spojený nový název stadionu, ale samozřejmě se na řadu dostaly i přestupy. Jindřich Trpišovský se rozpovídal o tom, kdo klub před začátkem sezóny opustí a po kom se naopak ohlíží.

„Minimálně jeden hráč přijde a čeká nás zeštíhlování,“ to řekl pan Trpišovský o tom, co od sešívaných ještě můžeme čekat. Slavii se hodně líbí švédský stoper Isak Hien z Djugardenu. O tom se spekuluje již delší dobu. „Teď máme na stopera tři tipy. Jeden je z Česka a dva ze zahraničí. Ale všechna jednání jsou komplikovaná. S Hienem z Djugardenu jsme v kontaktu dlouho. Hodně si ho přejeme. Uvidíme jaký to bude mít vývoj,“ uvedl dále trenér SKS.

S příchody ale musí logicky přijít i odchody. Kvůli změně systému po odchodu Nicolae Stanciua a přetlaku na pozici krajního obránce i křídla, si nové angažmá bude hledat Srdjan Plavšič. Ten během první sezóny příliš nezaujal a nejlepší zápas odehrál proti Baníku v zimní přípravě. Jeho nejjasnějším momentem v dresu Slavie tak asi zůstane nádherný gól Slovácku. „Do sezóny bychom chtěli jít s 22 hráči, z toho 2 budou pendlovat mezi áčkem a béčkem“. Mezi nimi ale tedy srbský internacionál není. To samé platí o mladé dvojici Samek-Talovierov. Ti zamíří na hostování. „Přáli bychom si, aby se jednou stejně jako Matěj Valenta vrátili a atakovali základní sestavu“. Na odchodu je i Peter Olayinka, u kterého se řeší přestup do Turecka.

Sešívaní letos přivedli již 6 hráčů. Z Mladé Boleslavy hvězdného Ewertona a Davida Douděru, z Liberce na půlroční hostování Christa Tiehiho, z Budějovic Matěje Valentu, ze Slovácka Václava Jurečku a z Karviné Eduarda Santose.

Odešli naopak do Benfiky Lisabon Petar Musa a Alexander Bah, do Indonésie Ondřej Kúdela, do Plzně Mohamed Tijani, do Dánska se vrátil Mads Emil Madsen, Baník posílil Takács, Liberec Červ a problémový Denis Alijagič zkusí štěstí v řeckém Olympiacosu.

David Suchý / isport.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články