Zpět na » » Brankařské dělo: Tréninková pomůcka, která se za krátkou dobu dostala do světa

- Brankařské dělo: Tréninková pomůcka, která se za krátkou dobu dostala do světa

Brankařské dělo: Tréninková pomůcka, která se za krátkou dobu dostala do světa © slavia.cz - Trenér brankařů s novou tréninkovou pomůckou

1

Líbilo se

08.07. - Ještě před několika měsíci byl pojem brankařské dělo neznámý, ale tato nová tréninková pomůcka začala velice rychle pronikat do týmů na profesionální úrovni, a tím se dostala i mezi fanoušky. Brankařské dělo, které stojí desítky tisíc korun, využívají i golmani ve Slavii a sami říkají, že nic horšího nezažili. A jak vlastně takové dělo funguje?

Jedná se o samo vystřelovací stroj míčů, který stojí přes sto tisíc korun a nahrazuje střely hráčů. Tento stroj se využívá při tréninku brankařů, kdy trenéři můžou nastavit intenzitu a střel směry. Další výhodou je, že brankář nevidí žádný nápřah, tudíž do poslední chvíle neví, jaká bude trajektorie střely.

Trenéři brankařů Slavie k tomu řekli: „Je to spíš na zpestření pro kluky, aby měli nějakou změnu, je to spíše na reakci, je to rychlý a není tam vidět ten nápřah, takže je to náročný.“ Brankář a lídr kabiny Slavie Přemysl Kovář k tomuto stroji dodal: „Bylo by fajn, kdyby jste si vlezli do té brány, protože takhle z dálky to vypadá strašně jednoduše. Je to spíš zpestření pro trenéry a ne pro nás. Kdybych věděl, co jsem objednal, tak už bych to v životě neudělal.“

Dělo si naopak pochválila brankařská jednička Slavie Ondřej Kolář, který potvrzuje, že střely jsou rychlé, má to intenzitu, ale je to několikanásobně náročnější, než když kopou trenéři, protože dělo umožňuje nastavit na milimetry přímo místo, kam má míč letět, dokonce i s falší.