Zpět na » » Přestupová rošáda na trase Slavia Praha – Lokomotiv Moskva – Sparta Praha

- Přestupová rošáda na trase Slavia Praha – Lokomotiv Moskva – Sparta Praha

Přestupová rošáda na trase Slavia Praha – Lokomotiv Moskva – Sparta Praha © facr.fotbal.cz - Jan Kuchta v reprezentačním dresu v zápase proti Španělsku

2

Líbilo se

26.06. - Skončila fotbalová sezóna ročníku 2021/2022 a přestupové období je v plném proudu. Viktoria Plzeň slaví, Slavia Praha naopak smutní, přestože šla do nástavbové části z prvního místa, tak na 4. titul v řadě nedosáhla. Zklamání ze třetího místa ve Spartě mělo za následek, že klub se rozešel s trenérem Pavlem Vrbou, který se nyní stal kormidelníkem Baníku Ostrava. Se svou situací nebyl spokojen ani Jan Kuchta.

Když milovník a chovatel slepic Jan Kuchta v zimě v průběhu loňské sezóny odcházel do Lokomotivu Moskva, posteskl si nejeden slavistický fanoušek. Snad i možná absence jeho gólů v závěru FORTUNA: LIGY zapříčinila, že Slavia Praha na čtvrtý titul v řadě nedosáhla. Vidina útočníka dostat se do špičkového evropského klubu, s kterým se probojuje do evropských pohárů a tím se zviditelní pro případný další atraktivní přestup, byla zhacena válkou na Ukrajině.

Ruské týmy byly vyloučeny z evropských pohárových soutěží a Jan Kuchta se mohl zviditelňovat pouze v ruské nejvyšší fotbalové soutěži, kde si ve statistice připsal 10 ligových startů, v nichž třikrát rozvlnil síť soupeřova brankaře. Určitě s povděkem přijal pozvánku do reprezentace a svým výborným výkonem se za to odměnil Jaroslavu Šilhavému, jak nejlépe mohl. Ve všech zápasech patřil mezi nejlepší hráče. Nebylo pak divu, že v odborných kruzích se začalo hovořit, že kontrakt v Rusku v současné době je pro útočníka jeho kvalit po stránce fotbalové ztrátový a měl by se vrátit.

Proč se údajně nedostavil na schůzku s představiteli Slavie, zejména s trenérem Jindřichem Trpišovským, a přes svého agenta vzkázal, že odchází do Sparty je zahaleno tajemstvím a spekulacemi. Proslýchá se, že již při angažmá ve Slavii měl spory s některými členy realizačního týmu. Realita je taková, že spokojeni jsou sparťanští fanoušci, a hlavně dánský trenér Brian Priske.

Vyjádření Jana Kuchty pro klubový web: „Vedení Sparty mě oslovilo s tím, že by mělo zájem o mé služby. Líbilo se mi to, co mi nastínili, a proto jsem si vybral právě Spartu.“

To je gól. Fotbalová Sparta má pikantní posilu, z Ruska do ní míří bývalý  slávista Kuchta - CNN Prima NEWS

Naopak slavističtí fanoušci to považují za zradu a na sociálních sítích nenechali na „Kuchtičovi“ niť suchou. „Slavisti, klub je nejvíce. Kdo za něj hrát nechce, ať jde. Ale více pozornosti si nezaslouží. Ani trochu,“ napsal na Twitteru Lukáš Strašák Vala.

Ať to dopadne jakkoliv, je zřejmé, že nadcházející ligový ročník dostane nový náboj. Jen doufejme, že Jan Kuchta až se vrátí do Edenu v dresu Sparty, nebude zaházen krysovými plyšáky, tak jak se to stalo v případě Nicolae Stancia na Letné.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články