Zpět na » » Těžkooděnci se psy obklíčili hřiště, aby zápas nebyl předčasně ukončen, vysvětlil FAČR

- Těžkooděnci se psy obklíčili hřiště, aby zápas nebyl předčasně ukončen, vysvětlil FAČR

Těžkooděnci se psy obklíčili hřiště, aby zápas nebyl předčasně ukončen, vysvětlil FAČR © sparta.cz - Policejní těžkooděnci se psy během finále poháru

2

Líbilo se

20.05. - Psala se 70. minuta zápasu Slovácko: Sparta a ukazatel skóre ukazoval stav 3:1, když se najednou desítky policistů se psy rozestoupily podél postranní lajny. Nelíbilo se to hráčům, fanouškům, ani funkcionářům. Důvod to však mělo. Dle FAČRu to bylo z preventivných důvodů, aby podráždění fanoušci nevrhli na hřiště a utkání nemuselo býti předčasně ukončeno.

FAČR se k incidentu vyjádřil slovy: „Z pohledu FAČR bylo na výběr ze dvou variant - buď riskovat možné předčasné ukončení zápasu, nebo preventivní zásah, aby k vpádu fanoušků na hrací plochu nedošlo. Prioritou asociace bylo v tu chvíli bezprostřední vyhodnocení rizik a přednostní ochrana života a zdraví všech účastníků utkání. Fotbalová asociace ČR byla proto donucena řešit zabezpečení zápasu tímto způsobem, kde součinnost s PČR byla nevyhnutelná.“

Hlavní arbitr Szikszay dokonce musel zápas přerušit, protože statní vlčáci ohrožovali hráče, rozcvičující se náhradníky i osazenstvo laviček. Po několika minutách se policisté se psy stáhli a za postranní čarou zůstali pouze těžkooděnci bez zvířecích pomocníků.

Jestli byl postup Policie ČR adekvátní, je na posouzení odborníků. Jedno je ale jisté: Reklama pro český fotbal to není ideální a snad se dlouho dobu nic takového nebude opakovat.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články