Zpět na » » Zahraniční rozhodčí opět v Česku, odřídí utkání Plzně proti Slavii

Zahraniční rozhodčí opět v Česku, odřídí utkání Plzně proti Slavii

Zahraniční rozhodčí opět v Česku, odřídí utkání Plzně proti Slavii © facr.fotbal.cz - Rozhodčí Pawel Raczkowski

1

Líbilo se

31.03. - Komise rozhodčích potvrdila, že nedělní utkání FORTUNA: LIGY bude řídit další rozhodčí z Polska. Szymonem Marciniakem, který odřídil derby pražských „S“ to nebude, ale místo sebe posílá kvalitní náhradu v podobě Pawla Raczkowskiho, který od roku 2013 působí na listině UEFA.

„Je hodně komunikativní, nic dalšího speciálního si v souvislosti s ním nevybavuji, ale nepochybujte o tom, že bude dobře připravený," tvrdí český stoper Petrášek, který v polské Ekstraklase patří k absolutní špičce.

Fotbalisty Plzně a Slavie neváhá upozornit, že by se měli vyvarovat přehnaných reakcí, pokud třeba nebudou s některým z verdiktů plně souhlasit. Na podobné věci je ostatně háklivá většina mužů s píšťalkou.

„Na mávání rukama i další gesta nesouhlasu by si měli dát fotbalisté pozor," upozorňuje Petrášek.

„Je to utkání o titul, proto jsme se rozhodli k tomuto kroku. Šlágr bude pískat polský rozhodčí,“ potvrzuje Radek Příhoda, předseda českých sudích.

Problém v české nejvyšší soutěži je takový, že rozhodčí kteří by takové utkání mohli pískat, neudělali fyzické testy, nemají formu, nebo je jeden z klubů vetuje.

Do nadcházející sezóny se však počítá s tím, že veškerá utkání budou řídit čeští rozhodčí.

Jestli rozhodčí Pawel Raczkowski předvede podobný výkon, jako polský kolega v derby, uvidíme již tuto naděli v zápase, který startuje v 19:00 a můžete si na něj živě vsadit u sázkové kanceléře Fortuna.

All in the mind for U17 final referee Raczkowski | Under-17 | UEFA.com

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Nejnovější články