Zpět na » » Vrátí se Baník zpátky na Bazaly? Projekt je pořád při životě

Vrátí se Baník zpátky na Bazaly? Projekt je pořád při životě

Vrátí se Baník zpátky na Bazaly? Projekt je pořád při životě © fcb.cz - Václav Brabec

1

Líbilo se

16.03. - BULVÁRNÍK Před pěti lety koupil podnikatel Václav Brabec Baník ve zuboženém stavu. Pozvedl jej ze druhé ligy a v aktuální sezoně, v niž sportovní fenomén z Ostravy oslaví sto let, by rád klub dostal zpátky do evropských pohárů. V rozhovoru se vyjádřil k myšlence, že by se Baník vrátil na Bazaly a zmínil i spokojenost s trenérem Ondřejem Smetanou.

Majitel Baníku Brabec v rozhovoru u FORTUNA BARU řekl: „Nevím, jestli budeme někdy zpátky na Bazalech. Nikdo v Ostrově mi zatím neodpověděl, jak moc jsou Bazaly poddolované a jestli je pod Bazalama metan. Také je problém, že tam chybí zázemí, parkoviště a to nevím, jestli je možné, aby tam byl stadion pro 15 tisíc fanoušků s parametry na evropské soutěže.“

Majitel Baníku Brabec dodal, že hodně fanoušků si už na stadion ve Vítkovicích zvyklo, protože je to tam pěkné, je tam dobrá dostupnost a jsou tam parkovací místa. Dodal, ale jednu věc: „Mě osobně tam vadí ta atletická dráha, ale s tím asi nic neudělám.“

Nové Bazaly. Ostrava se pyšní fotbalovým centrem za 435 milionů - Deník.cz

V rozhovoru došlo i na trenéra Ondřeje Smetanu, který jako nezkušený trenér získal důvěru vedení klubu.

„V Ostravě dělat trenéra není jednoduché, protože čtyřikrát prohrajete a fanoušci řvou: Ven. Po působení Kozla nikdo z trenérů nebyl volný, ale měli jsme tam našeho Ondru Smetanu, který trénoval B-tým. Je to charakterově výborný kluk, tak jsme sáhli po něm. Bylo to na zástup do konce sezóny, ale protože ta hra nebyla špatná, tak jsme se domluvili, že bude pokračovat,“ prohlásil majitel klubu Brabec.

V poslední části rozhovoru však majitel naznačil, že by si přál větší zapojení mladých hráčů z baníkovské akademie. Konktrétně majitel řekl: „Možná do budoucna vstoupím do skládání sestavy trenérům, protože budu chtít, aby se v A týmu začleňovali více mladí hráči."

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Nejnovější články