Zpět na » » Derby budou pískat rozhodčí z Polska. Náklady za čtyři arbitry přesáhnou 300 tisíc

- Derby budou pískat rozhodčí z Polska. Náklady za čtyři arbitry přesáhnou 300 tisíc

Derby budou pískat rozhodčí z Polska. Náklady za čtyři arbitry přesáhnou 300 tisíc © uefa.com - Rozhodčí Szymon Marciniak

1

Líbilo se

03.03. - Nedělní zápas v rámci 24. kola FORTUNA:LIGY mezi Slavii a Spartou odřídí polský mezinárodní rozhodčí Szymon Marciniak. Na čarách mu budou pomáhat Adam Kupsik, Michalem Obukowicz a z Polska bude také videorozhodčí Tomasz Kwiatkowski. Čtvrtým rozhodčím bude český Josef Krejsa a jako asistent videorozhodčího byl delegován Ivo Nádvorník.

Náklady za čtveřici polských rozhodčích přesáhnou 300 tisíc korun, což je levnější, než kdyby utkání řídili Němci, kteří požadovali půl milionu. Pokud by však zápas zůstal v režii českých sudích, částka by tvořila maximálně sto tisíc.

„Jsem rád, že jsme pro tento exponovaný zápas získali renomovaného rozhodčího s mnoha zkušenostmi z vrcholné mezinárodní úrovně. Variantu s delegací zahraničního rozhodčího na zmíněný zápas jsme z naší strany avizovali již dříve. Vnímali jsme zároveň názorovou shodu obou klubů na tomto řešení. Zároveň je na místě ocenit přístup Fotbalové asociace České republiky, Ligové fotbalové asociace a Polského fotbalového svazu, které se společně na této věci podílely. Přáním všech je, aby nedělní duel proběhl bez jakýchkoliv negativních emocí a pevně věříme, že delegace zahraničního rozhodčího s velkými mezinárodními zkušenostmi v tomto smyslu může v této věci pomoci,“ uvedl předseda Komise rozhodčích Radek Příhoda.

Szymon Marciniak: polský rozhodčí derby. Suverén vyhlíží finále | iSport.cz

Polský rozhodčí Szymon Marciniak se na mezinárodní scéně pohybuje od roku 2011, pískal finále Superpoháru UEFA mezi madridskými Realem a Atlétikem. Řídil i duel české reprezentace se Španělskem (0:1) na EURO 2016 ve Francii či domácí klání Slavie s Interem Milán (1:3) v listopadu 2019. V této sezoně se pětkrát představil jako arbitr v Lize mistrů, naposledy v zápase Interu s Liverpoolem.

Derby se odehraje již tuhle neděli v 18:00 v Edenu a všichni fotbaloví nadšenci se těší na výkony hráčů, ale i rozhodčích, protože pokud polská čtveřice derby nezvládne, bude se jednat o zklamání, ale také o vyhozené peníze. Na utkání si můžete vsadit s nejlepšími kurzy u sázkové kanceláře FORTUNA.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články