Zpět na » » Komentář: Přispějí zahraniční rozhodčí ke zkvalitnění FORTUNA:LIGY?

- Komentář: Přispějí zahraniční rozhodčí ke zkvalitnění FORTUNA:LIGY?

Komentář: Přispějí zahraniční rozhodčí ke zkvalitnění FORTUNA:LIGY? © rozhodci.fotbal.cz - Rozhodčí během semináře před jarní částí soutěže

3

Líbilo se

30.01. - Domácí nejvyšší soutěž startuje již příští víkend a předseda komise rozhodčích Radek Příhoda zmínil možné novinky, které se jí mohou dotknout. Jednou z nich je, že komise rozhodčích zvažuje možnost povolání některého ze zahraničních rozhodčích na exponovaná utkání.

Konktrétně Radek Příhoda řekl: „Přes generálního sekretáře FAČR jsme poptali možnost zapojení rozhodčích z německé a polské ligy. Nyní čekáme na zpětnou vazbu, jakmile ji dostaneme, budeme informovat také všechny kluby,“

Pokud by zpětná vazba byla záporná, tak je problém vyřešen a komise rozhodčích bude moci využít pouze sudí z České republiky. Pokud se však sousední země rozhodnou pomoci českému fotbalu a rozhodující zápasy budou pískat zahraniční rozhodčí, ani zdaleka to neznamená, že máme vyhráno.

Na první pohled to pro fanoušky může vypadat líbezně, ale zahraniční rozhodčí nevyřeší dlouhotrvající nejistotu, co se arbitrů týče. Oni totiž neznají české fotbalové prostředí, neznají jednotlivé osobní rysy fotbalistů a když budou vstupovat do utkání, tak nebudou mít přehled, protože se v problematice neorientují.

Vezměme si jako příklad pražské derby. Český zkušený rozhodčí už dopředu ví, co od kterého hráče očekávat. Navíc to platí i naopak, že hráči vědí, co si mohou k rozhodčímu dovolit. Zahraniční arbitr by byl vhozen do bitevního pole a ať by byl sebelíp připraven, jeho výkon by nebyl lepší.

Proto by fanoušci neměli žít s myšlenkou, že zahraniční rozhodčí odstraní z českého fotbalu chyby. Kdyby se v budoucnu projekt opravdu uskutečnil, považoval bych to jako prohru českého fotbalu a myslím si, že řada fanoušků by byla hodně zklamaná a pro rozhodčí by bylo ještě těžší získat důvěru zpět.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články