Zpět na » » Bouřlivák i lídr kabiny. V čem je pro Slavii důležité dvojí kouzlo asistenta Zdeňka Houšteckého?

- Bouřlivák i lídr kabiny. V čem je pro Slavii důležité dvojí kouzlo asistenta Zdeňka Houšteckého?

Bouřlivák i lídr kabiny. V čem je pro Slavii důležité dvojí kouzlo asistenta Zdeňka Houšteckého? © slavia.cz - Jindřich Trpišovský s asistentem Zdeňkem Houšteckým

2

Líbilo se

10.01. - BULVÁRNÍK Na dlouhodobém úspěchu Slavie má zásluhu mnoho osob. Jsou to hráči, trenéři, vedení týmu, ale také celková koncepce pražského klubu, kde má v systému každý svoje místo. Asistent Jindřicha Trpišovského Zdeněk Houštecký možná zůstává trochu přehlížen, ale je to právě on, kdo motivuje hráče a udržuje v kabině vnitřní klid.

Ono se to na první pohled nemusí zdát, ale Trpišovský s Houšteckým to spolu táhnou už od angažmá na Viktorce Žižkov. Tam také zažili jedno z pochmurných období v profesionálním fotbale, kdy nebylo na výplaty a všichni zainteresovaní žili v bezmocném pocitu nejistoty.

Už tam platilo, že harmonii a nadhled do kabiny dodává hlavní trenér Jindřich Trpišovský, ale funkci seřvávače má mezi fanoušky oblíbený Houšťa. Ten vždycky v poločase jako první srovná kabinu do latě a hlavní trenér už pouze s klidem vysvětluje chyby a nastínuje strategii do dalšího poločasu.

Hráči, kteří vidí Houšteckého poprvé, se můžou cítit nekomfortně a pod věčným stresem z neustálé buzerace. Ale právě Houštecký se za hráče rve, a jak vidí, že rozhodčí něco přehlídli a někdo ze Sešívaných se svíjí v bolestech, je to právě on, kdo okamžitě zasype arbitra vulgárními výrazy. Jeho nálady často také schytává čtvrtý rozhodčí, ke kterému to má asistent Slavie nejblíž.

Jedna věc je Houšteckému vyčítána: Je moc blízko hráčům a nedodržuje takový ten trenérský odstup. Jde ale o to, že on ten odstup ukáže během sekundy, když se mu něco přestane líbit.

Houštecký: Můj sen? Při troše štěstí a jak to ve Slavii děláme, můžeme  vyhrát Evropskou ligu - Ruik

Navíc Houšťu mají hráči rádi a když zrovna nemá k něčemu výhrady, tak pro kabinu má díky svému citu pro neustálý humor blahodárný efekt. Vždyť je to on, kdo na soustředění dennodenně komunikuje s hráči, udržuje jejich psychickou pohodu a pomáhá jim řešit všelijaké mimofotbalové problémy.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Chceš sex, přijď za mnou -> https://simplydating.site Smajlík 17 Smajlík 17

MilenkaHot98
Nejnovější články