Zpět na » » Chci ze Sparty odejít, protože se necítím respektován, řekl Florin Nita rumunským médiím při přebírání ceny za nejlepšího hráče roku

- Chci ze Sparty odejít, protože se necítím respektován, řekl Florin Nita rumunským médiím při přebírání ceny za nejlepšího hráče roku

Chci ze Sparty odejít, protože se necítím respektován, řekl Florin Nita rumunským médiím při přebírání ceny za nejlepšího hráče roku © gsp.ro - Flortin Nita chce ze Sparty odejít

1

Líbilo se

21.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Brankář Sparty Praha, byl právě v Rumunsku vyhlášen fotbalistou roku. V rozhovoru pro tamní média brankář dlouze mluvil o těžkých chvílích, které v klubu prožívá. My vám níže nabízíme přepis celého rozhovoru, který potvrzuje, že vztah mezi Spartou a Nitou je na bodu mrazu.

Florin Nița je nejlepším rumunským hráčem roku 2021, ale je zklamaný z toho, co se s ním děje v Praze. Strážný anděl rumunského národního týmu se ve Spartě dostal na druhou pozici a trenér Pavel Vrba žádné vysvětlení nenabízí. Florin si myslí, že se s ním tak zachází jen proto, že je Rumun.

Už tady máte čtyři sezóny a většinu času jste byl nezpochybnitelným startérem. Co se děje, proč jste v posledních fázích luxusní rezerva?

Také nevím! Jsem překvapen! Žádné konkrétní vysvětlení jsem od trenéra nedostal.

Jak to, že žádný? Vy jste s ním vůbec nemluvil?

Nic! Mluvil jsem se sportovním ředitelem a se zbytkem trenérů a nevím, co říct. Bylo to jen rozhodnutí hlavního trenéra. Snažil jsem se s ním mluvit, ale bohužel mi to nešlo.

To, co říkáte, zní neuvěřitelně. Jak nemůžete komunikovat se svým vlastním trenérem?!

Je to trochu těžší. Ale co můžu dělat? Musím ze sebe vydat v tréninku maximum a dokázat mu, že udělal chybu, když mě měnil.

Zlom nastal po porážce 0:4 se Slováckem. Není divné, že jste byl jediný obětovaný?

Věřte mi, že jsem člověk, nejsem robot! Nemůžu si pomoct, ale mám reakci, abych se nerozčiloval. Trápí mě to... Ale řeknite mi, co můžu dělat?! Snažím se na tréninku odevzdat maximum a snad se to vrátí k lepším pocitům.

Máte za sebou další rok a půl se Spartou Praha. Na co teď myslíte?

Právě teď... jsem upřímný a nemá smysl nikomu lhát! Chtěl bych udělat další krok v životě. Tady jsem si všiml, že nejsem oceněn tak, jak by měl být. Necítím se respektován. Po tolika dobrých výsledcích být českým brankářem s nejnižším počtem inkasovaných branek. Myslím, že je to asi šest... Po senzačním roce mě to tahá k smrti!

Ano, ale váš dobrý rok zůstává...

Velmi dobrý rok ze všech úhlů pohledu! Nebýt tohoto finále. Po zápase, ve kterém hrál celý tým oslabeně a prohráli jsme 0:4, se nedá rozhodnout a vyměnit brankáře. Po tom zápase byla přestávka a cítil jsem, že se nic nestane. Cestoval jsem s týmem do Skotska na zápas Rangers. Před zápasem jsem měl dvě schůzky.

„Fotbalistul anului” în ancheta GSP, Florin Niță e șocat de ce i se întâmplă la Sparta Praga: „Vreau să plec!”

Co se stalo?

Odešel jsem z pokoje a zavolal mi trenér brankářů. Myslel jsem, že mi chtějí říct něco o hráčích soupeře. Když mi řekli: „Vidíš, že dnes nebudeš hrát, protože se trenér rozhodl tě vyměnit." Dobře, ale nechápu proč?" Bylo mi řečeno, že je to jen na jeden zápas. A po pár dalších zápasech jsem zkusil mluvit s lidmi, abych to zjistil. Možná se mu nelíbí můj obličej nebo možná nedělám něco dobrého v zápasech, na tréninku ... to jsem nezjistil!

Takže právě teď uvažujete o odchodu?

Ano, protože se necítím respektován nebo oceňován. Jsem si stoprocentně jistý, že kdyby tam byl jiný brankář, české národnosti, absolutně nikdo by mu ohledně toho zápasu nic neřekl.

Přemýšlíte, kde můžete skončit?

Záleží na tom, jaké nabídky přijdou. Uvidíme.

Uvažoval byste vůbec o nabídce z Rumunska?

Nevím, co teď říct. Nikdy neříkám nikdy. Opravdu nevím, co přinese budoucnost.

Kamil Zalabák / gsp.ro, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

chlapče, chlapče. i Čech s Casillasem dělali někdy dvojku

ovmartin23
Nejnovější články