Zpět na » » Rozhodčí Alex Denev v lize dopískal a na nové listině chybí i další jména. Kdo?

- Rozhodčí Alex Denev v lize dopískal a na nové listině chybí i další jména. Kdo?

Rozhodčí Alex Denev v lize dopískal a na nové listině chybí i další jména. Kdo? © facr.fotbal.cz - Rozhodčí Alex Denev

3

Líbilo se

05.07. - Nový předseda Komise rozhodčích Radek Příhoda vytvořil nominační listinu rozhodčích pro nadcházející ročník. Jak už bylo předem avizováno došlo k značným změnám. Tou očekávanou bylo vyřazení dlouhodobě chybujícího a nestabilního rozhodčího Alexe Deneva, ale chybí i řada dalších arbitrů. Změny se týkaly i listiny delegátů odkud byli odstraněni lidé z okolí Romana Berbra.

Radek Příhoda udělal krok, se kterým musí být většina fanoušků spokojena. Nechal totiž vytvořit samostatné dvě nominační listiny rozhodčích pro 1. a 2. ligu. Aby toho nebylo málo, tak některá jména nechal odstranit. Chybí Emanuel Marek, Alex Denev, Milan Matějček a Ondřej Lerch. Z delegátů jsou odebráni Miroslav Liba, či Martin Wilzcek.

Konkrétně druhý zmiňovaný se nechvalně proslavil řízením zápasu pražské Sparty proti Pardubicím, kdy nevyloučil za surový faul loktem Ladislava Krejčího mladšího. Rozhodčího na hrubou chybu muselo upozornit až video. Ohledně daného zápasu se vedly ještě dlouho diskuze o kvalitě rozhodčích v první lize. Na inkriminovaný zákrok se můžete níže znovu podívat.

Nová listina hlavních rozhodčích pro první ligu je následující: Adámková Jana, Batík Tomáš, Berka Ondřej, Cieslar Ondřej, Dubravský Radek, Franěk Pavel, Hrubeš Karel, Julínek Pavel, Klíma Tomáš, Machálek Jan, Orel Pavel, Pechanec Ondřej, Petřík Jan, Zelinka Miroslav.

Ano, chybí i další známé jméno, kterým je Zbyněk Proske. Ten ale nebyl z profesionálních soutěží vyřazen, ale v podzimní části si zapíská pouze FORTUNA: NÁRODNÍ LIGU.

Další novinkou je, že se od nové sezóny budou zveřejnovat tresty pro rozhodčí, tak aby fanoušci mohli vědět, jak dlouho si za určité provinění daný arbitr nezapíská.

My budeme doufat, že novému předsedovi se podaří u širší veřejnosti vrátit důvěru v rozhodčí a nebude tolik fatálních omylů jako v minulosti.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články