Zpět na » » Odnese další selhání Baníku hlavní trenér Luboš Kozel?

- Odnese další selhání Baníku hlavní trenér Luboš Kozel?

Odnese další selhání Baníku hlavní trenér Luboš Kozel? © fcb.cz - Zůstane Luboš Kozel hlavním trenérem Baníku?

2

Líbilo se

05.02. - BULVÁRNÍK Úvodní předehrávka 18. kola FORTUNA: LIGY nabídla zajímavý střet mezi Českými Budějovicemi a Baníkem Ostrava. Hosté jeli do Jižních Čech s jasným cílem, a to urvat tři body. Ovšem rozjeté Dynamo prodloužilo sérii bez porážky těsným vítězstvím 1:0 a pomalu se mezi baníkovskými fanoušky začíná spekulovat o možné změně hlavního kouče.

Baník se už delší dobu netají tím, že si chce v nejbližších letech zahrát Evropskou ligu. A co na to takový tým vůbec potřebuje? Základ je, aby klub měl silného majitele, stadion s dostačenou diváckou kapacitou a v neposlední řadě dobře hrající kádr.

Všechno, co jsem vypsal, Baník až na jednu věc splňuje, a tím problémem, který brání početné armádě příznivců slezského celku vidět své svěřence v Evropských pohárech, jsou právě hráči a jejich trenérské vedení, kterému vévodí Luboš Kozel. Pokud nebudou s přehledem porážet týmy, jako jsou České Budějovice, tak ve své kariéře vůni Evropských hřišť nikdy neokusí.

O konci trenéra Kozla se spekuluje již delší dobu. Původně bylo v médiích naznačováno, že se na jeho místo tlačí do té doby volný Pavel Vrba, ale ten dal přednost pražské Spartě. Já osobně bych viděl kandidáty tři. Prvním je čerstvě odvolaný Václav Kotal, druhým Michal Bílek a třetím Pavel Hapal.

Trenér Kotal je kvalitní trenér, ale myslím si, že by ho fanoušci Baníku nepřijali za svého a byla by to taková oboustranná válka mezi jeho osobou a Baníkovci. Zatímco takový Bílek nebo Hapal, by na škodu nebyli. Mají rozsáhlé zkušenosti z Česka, ale také vedli i zahraniční týmy, a dokonce i reprezentace.

Pavel Hapal vedl do loňského roku reprezentaci Slovenska a jeho oponent Michal Bílek působil v Kazachstánu jako trenér Astany a také i tamní reprezentace. Samozřejmě každý vedl nespočet týmů v české nejvyšší soutěži, takže jejich zkušenosti jsou nezanedbatelné. Jestli se ovšem majitel Baníku pan Brabec rozhodne některého z nich angažovat, uvidíme v následujících dnech, či týdnech. Samozřejmě Baník může zabrousit i úplně jiným směrem.

Já osobně si myslím, že hlavní trenér ostravského celku Luboš Kozel v tomto týdnu ještě výpověď neuvidí. Dostane šanci na předvedení lepších výsledků. Jedno je ovšem jisté, velký temný mrak nad jeho osobou se pomalu začíná zatahovat.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články