Zpět na » » 4 kandidáti na post nového trenéra Sparty

- 4 kandidáti na post nového trenéra Sparty

4 kandidáti na post nového trenéra Sparty © fotbalportal.cz - Pavel Vrba, Martin Hašek

0

Líbilo se

03.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Sparta prožívá velmi složité období. Za poslední 2 roky vystřídala celkem 5 trenérů a 4 z nich stále platí. Jako poslední odešel Zdeněk Ščasný. Kdo bude dalším mužem, který sedne do horkého křesla na Letné?

Po odchodu Zdeňka Ščasného převzal tým Michal Horňák. To by mělo být ovšem pouze dočasné řešení a hlavního trenéra Sparta nyní hledá. Po nedávném nezdaru Itala Stramaccioniho se očekává, že Sparta tentokrát sáhne po českém kouči. Všechna probíraná jména mají svá pro a proti.

Martin Hašek

Aktuálně asi největší favorit na pozici nového trenéra Sparty na Letné působil jako hráč a celkem pětkrát se zde radoval z mistrovského titulu. Ve Spartě začal i svou trenérskou kariéru. Původně jako asistent Michala Bílka, Jozefa Chovance a Jaroslava Hřebíka. Druzí dva jmenovaní tým vedli z pozice generálního sportovního manažera, takže Hašek byl na papíře hlavní trenér, ale mužem číslo 1 v šatně Sparty nikdy nebyl.

V roce 2014 si roli hlavního trenéra vyzkoušel v rodných Pardubicích a přes Vlašim se dostal do Bohemians, kde působí od dubna 2017 dodnes. Klub s nejnižším rozpočtem v první lize bojuje v čele s Haškem pouze o záchranu, ale velmi úspěšně. Tým si pod jeho vedením také osvojil osobitý styl hry, který Sparta v posledních letech postrádá.

Po ose Bohemians-Sparta letos v zimě putoval Haškův nejstarší syn Martin, a otec se synem by se mohli znovu sejít ve stejném klubu.

Hašek v Bohemce také prokázal, že dokáže pracovat se zahraničními hráči. Benjamina Tetteha si po roce v Ďolíčku vyhlédla Sparta a bahrajnského útočníka Yusufa zase konkurenční Slavie.

Výraznější úspěch je to, co Haškovi v jeho trenérské kariéře chybí a ve Spartě se nic menšího než vítězství v české lize neakceptuje.

„Nikdo mě ze Sparty nekontaktoval. Nedovedu si představit, že bych nedokončil sezonu na Bohemce," uklidňoval spekulace Hašek.

Ivan Hašek

Kovaný Sparťan a velká legenda klubu. Celkem osmkrát vyhrál se Spartou ligu jako hráč a později ještě dvakrát jako trenér. Od roku 2001 ovšem zamířil do Francie a v české lize od té doby netrénoval.

Krátce působil u reprezentace, ale po odchodu ze Sparty strávil nejvíce času jako trenér ve Spojených arabských Emirátech. Je to dostatečná průprava na to, aby zvládl těžkou situaci, ve níž se šestatřiceti násobný mistr Česka nachází? Mohl by mu pomoct i dobrý vztah se sportovním ředitelem Sparty Tomášem Rosickým.

Ivana Haška by u kormidla Sparty rád viděla jeho bývalý spoluhráč i svěřenec Horst Siegl. „Ivana znám výborně, je to pedant. Vzpomínám, jak mě dovedl umravnit, posadit na zadek. Má autoritu, fotbalu strašně rozumí. Je typem náročného trenéra, který chce mít výsledky. Je jazykově vybavený, s cizinci by neměl problém,“ řekl v rozhovoru pro web isport.cz Siegl.

Václav Jílek

Mladý trenér, který za sebou nemá žádné velké angažmá. Od roku 2009 spolupracuje s mládežnickými výběry české reprezentace a v roce 2011 byl jako asistent u zisku stříbrné medaile na MS do 19 let.

Stejně jako další kandidáti má i Jílek zkušenosti ze Sparty, kde působil v letech 2011-2015 jako asistent. Pak se přesunul do Olomouce a zůstal tam dodnes. V minulé sezóně skončil jeho tým čtvrtý, o jednu příčku výš než Sparta a probojoval do kvalifikace Evropské ligy. Tam však nestačil na španělskou Sevillu. Letos jeho Olomouc skončila osmá, ale cestu do Evropy jí může ještě otevřít nadstavba.

„Mediální zájem Sparty je svým způsobem potěšující. V této chvíli jsem trenérsky vázaný tady a všechno jsou to hypotézy a spekulace. Zájem, pokud přijde, je pěkná věc, je to o nastavení principů, zásad. Pokud to bude dávat logiku, tak se o tom můžeme bavit," komentoval spekulace Jílek.

Pavel Vrba

Asi nejlepší český trenér za posledních 10 let a jedna z příčin pádu Sparty. V roce 2008 přišel do trápící se Plzně. První rok tým stabilizoval, ve druhém roce vyhrál český pohár a ve třetím ligu. S Viktorií získal celkem 3 mistrovské tituly a také si s ní třikrát zahrál skupinu Ligy mistrů. Mezitím ještě stihnul 2 roky u reprezentace, se kterou se dostal na Euro 2016 ve Francii.

Vrba je ovšem trenérem konkurenta a v posledních letech velkého nepřítele Sparty, a tak by se mohl dočkat nemilého přijetí od fanoušků. Navíc nemá žádný důvod opouštět svůj klub, leda by pro něj Daniel Křetínský přichystal skutečně tučnou sumu peněz.

„Je úplně zbytečné to řešit, já jsem žádnou nabídku nedostal. Na rozdíl od novinářů nespekuluju a až něco přijde, budu to řešit. Já nemám co řešit," uvedl plzeňský kouč.

Petr Fantyš / fotbalportal.cz, isport.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vetorug - 22.05. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

vetorug

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

marsverin
Anketa

Kdo se stane příštím trenérem Sparty?

Martin Hašek (6)

Martin Hašek 33,3%

Václav Jílek (7)

Václav Jílek 38,9%

Ivan Hašek (2)

Ivan Hašek 11,1%

Pavel Vrba (1)

Pavel Vrba 5,6%

Někdo jiný (2)

Někdo jiný 11,1%
Celkový počet hlasů: 18
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články