Zpět na » » Straka cílem urážek fanoušků: Strašně moc to bolí, prohlásil trenér Karviné

Straka cílem urážek fanoušků: Strašně moc to bolí, prohlásil trenér Karviné

Straka cílem urážek fanoušků: Strašně moc to bolí, prohlásil trenér Karviné © mfkkarvina.cz -

2

Líbilo se

08.04. - Po více než pěti letech koučuje František Straka český tým a hned od začátku se musí vyrovnávat s nepřátelskými pokřiky soupeřových fanoušků. V pátečním slezském derby ho napadal kotel Baníku složený jen z žen a dětí, v úterý příznivci jeho bývalého klubu Slavie Praha.

Od začátku zápasu s Ostravou se z hostujícího sektoru ozývalo skandování: Franta Straka nemá č...! „Stupidní. Já se vrátil z ciziny, byl jsem tam šest let a překvapilo mě, že tady nemají lidi respekt," komentoval situaci Straka.

„To mě mrzí, všichni jsme lidé, snažíme se dělat maximum pro svůj tým. Uráží mě to, strašně moc mrzí a bolí. Co to je? To přece nemá se sportem nic společného."

"Když to ale začali křičet, tak jsem věřil, že neprohrajeme,“ komentoval Straka pro server isport.cz páteční chování ostravských fanynek. V zápase s Baníkem nakonec Karviná opravdu vyhrála poměrem 2:0 a Straka si tak připsal své první vítězství v novém klubu.

zdroj: mfkkarvina.cz

O 4 dny později pak jeho tým nastoupil v Edenu proti Slavii ve čtvrtfinále poháru. Tam musel šedesátiletý trenér vstřebat nejen vysokou prohru 5:0, ale znovu i nadávky na svou osobu.

„Ať si každý udělá obrázek sám. Bylo to trapný.“ prohlásil po zápase Straka o chování příznivců soupeře.

Trenérovi Karviné se po zápase omlouval šéf Slavie Jaroslav Tvrdík: „Jménem klubu se omlouvám rodině Františka Straky. Stydím se. Včerejší sprosté urážky na adresu manželky a dětí nepatří nejen k jakémukoliv sportu, ale do jakékoliv společnosti,“ uvedl na Twitteru.

Fanoušci reagovali na Strakovo krátké angažmá ve Slavii ze sezóny 2011/12. Bývalý československý reprezentant strávil velkou část své hráčské kariéry ve Spartě, kde se později stal i trenérem a opakovaně se prohlašoval za Sparťana. Proto bylo od samého začátku jeho působení u největšího rivala letenských velmi kontroverzní a fanoušci Slavie ho nikdy nepřijali za svého.

Petr Fantyš / mfkkarvina.cz, isport.cz, fotbalportal.cz

Nejnovější články