Zpět na » » Baník vyhodil Kučeru, poslední tým ligy se pokusí zachránit Pánik

Baník vyhodil Kučeru, poslední tým ligy se pokusí zachránit Pánik

Baník vyhodil Kučeru, poslední tým ligy se pokusí zachránit Pánik © fcfastavzlin.cz - Bohumil Pánik přebírá Baník.

1

Líbilo se

12.03. - Vedení ostravského Baníku odvolalo hlavního trenéra Radima Kučeru. Stalo se tak po dalším nezdaru, tentokrát Baník nezvládl zápas v Jablonci. Momentálně poslední celek české ligy se pokusí zachránit Bohumil Pánik.

Baník Ostrava přes zimu mohutně posiloval, na výsledcích to ale zatím znát nejde. Ze tří zápasů uhrál jediný bod a po porážce v Jablonci se rozloučil s hlavním trenérem Radimem Kučerou.

"Situace v tabulce se vyvíjí velmi špatně a věříme, že změna na trenérském postu může být kýženým impulzem," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Dušan Vrťo.

A náhradu našel Baník poměrně rychle, týmu se ujme Bohumil Pánik, který ještě před dvěma týdny vedl Zlín. "Pan Páník je velmi zkušený trenér, dlouhou dobu vedl Zlín a zažil s ním historický úspěch. Všichni věříme, že jsme zvolili trenéra, který pro Baník zachrání nejvyšší soutěž a tým pozvedne již ve středečním pohárovém utkání. Na jeho jménu panovala v klubu všeobecná shoda,“řekl výkonný ředitel Michal Bělák.

Pánik se do Baníku vrací po téměř osmi letech. "Já jsem v Baníku prožil více než osm roků a to v člověku zůstává. Baník se dnes díky majiteli, panu Brabcovi, který klub zvedá z popela, stává znovu velký klubem. I na dálku jsem vnímal výrazný vzestup celého Baníku a pro mě to je záruka dobré budoucnosti," uvedl Pánik, podle kterého je v silách ostravského klubu zachránit se v nejvyšší soutěži.

"I když dneska je sice áčko poslední v tabulce, jsem přesvědčen o tom, že je pouze otázka času, kdy taky půjde nahoru. My teď musíme napnout všechny síly, aby to bylo co nejrychleji a zachránili jsme ještě tuto sezonu. Pořád to není nereálné,“ doplnil pro klubový web Pánik.

Baník to ale skutečně jednoduché mít nebude. Na první nesestupovou pozici ztrácí již sedm bodů a i když má utkání k dobru, proti Plzni se neočekává zisk nějakých bodů.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články