Zpět na » » Příbram nad propastí: padne antirekord Lázní Bohdaneč?

Příbram nad propastí: padne antirekord Lázní Bohdaneč?

Příbram nad propastí: padne antirekord Lázní Bohdaneč? © fcviktoria.cz - Viktoria v červenci Příbram porazila, nyní se o stejný kousek pokusí znovu

2

Líbilo se

26.10. - Fanoušci fotbalové Příbrami mají v této fotbalové sezoně zatím ke spokojenosti velice daleko. Tedy ne, že by to byla v minulých letech nějaká hitparáda, ale situace tohoto středočeského klubu je již více než vážná.

V základech se již začíná otřásat osmnáct let starý antirekord Lázní Bohdaneč, které v sezoně 1997/98 uhrály pouhopouhých 11 bodů. Tento tragický výsledek již v minulém ročníku notně „ohrožoval“ ostravský Baník, který ale nakonec díky zlepšené hře v jarní polovině sezony dosáhl výsledku čtrnácti bodů. Nyní zatím vše nasvědčuje tomu, že se oba soupeři v lize „prostřídají“. Baník je totiž v druhé lize na druhé postupové příčce za Olomoucí s dvoubodovým náskokem na aktuálně třetí místo okupujícího rivala z Opavy. Navíc ještě nemá po dvanácti kolech na svém kontě žádnou porážku a hraje relativně v pohodě.

To se ovšem v žádném případě nedá říci o Příbrami, která má po jedenácti odehraných mačích nasbírány pouze tři body za výhru nad Teplicemi (3:2). Situaci týmu od Litavky dlouho podtrhoval i fakt, že góly přišly jen ve zmiňovaném souboji s Teplicemi. O víkendu se Středočeši trefili ve druhém utkání v sezóně, s Jabloncem ale na body nedosáhli. Skóre 5:22 tak můžeme považovat za jedno z nejhorších v celé historii.

Nedobré výsledky se logicky odrážejí i na návštěvách na příbramských domácích zápasech, které už většinou místní vedení raději ani nezveřejňuje. Dle dostupných dat jsme se mohli dozvědět, že zápas s Plzní, tedy zápas s obhájci titulu, (0:3) zhlédlo 3 381 diváků, na duel se Slováckem (0:1) se přišlo podívat 1826 diváků a poslední domácí střetnutí proti Jablonci sledovalo už jen 1758 platících.

Zkrátka: Příbram zatím prohrává na všech frontách, a pokud se v klubu něco urychleně nezmění, zahraje si po devíti letech 2. ligu. Z té pak bude cesta zpět, obzvlášť pro takto malé město, více než složitá.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz, David Kubatík

Anketa

Překoná Příbram tento antirekord?

Ano (8)

Ano 88,9%

Ne (1)

Ne 11,1%
Celkový počet hlasů: 9
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články