Zpět na » » Krmenčík byl z gólu proti Spartě hotový ještě víc než na jaře

- Krmenčík byl z gólu proti Spartě hotový ještě víc než na jaře

Krmenčík byl z gólu proti Spartě hotový ještě víc než na jaře © fcviktoria.cz - Michael Krmenčík

0

Líbilo se

24.10. - Zdá se, že útočník Michael Krmenčík se stává specialistou na zápasy proti Spartě. Na jaře jako střídající hráč dvěma brankami na Letné v závěru zpečetil vítězství plzeňských fotbalistů 3:0 a dnes jediným gólem rozhodl o domácí výhře Viktorie nad rivalem 1:0.

"Teď jsem z toho ještě víc v pr.... než na Spartě. Ani nevím, jak ten pocit popsat," řekl novinářům Krmenčík. "Je to splněný dětský sen, i když to jsem už taky říkal a nechci se opakovat. Přál bych to asi každému zažít, dát jediný gól proti Spartě, který znamená tři body. Jsem rád, že dneska se to stalo zrovna mně," doplnil třiadvacetiletý rodák z Kraslic.

Že se mu daří proti Spartě, považuje spíše za náhodu. "Připravuji se jako na každý jiný zápas. Lhal bych, kdybych řekl, že proti Spartě nemám zvýšenou motivaci. Asi pro každého hráče, když proti němu nastoupí Sparta, je to něco víc, než když hrajete třeba proti Zlínu. Sparta je Sparta a když jsme v Plzni, Sparta se musí porážet," uvedl Krmenčík.

Dnešní šlágr rozhodl v 26. minutě, kdy ve skluzu dostal míč do sítě po centru Romana Hubníka. "Jsem moc rád, že jsme vyhráli, a to, že jsem dal gól já, je taková třešnička na dortu. Měl jsem radost, že jsem mohl nastoupit od začátku, a trenérovi jsem se odvděčil brankou," uvedl Krmenčík, který dostal jako jediný z útočníků šanci v základní sestavě, neboť Viktoria se proti Spartě vrátila k rozestavení s pěti záložníky.

"Máme dva styly herního rozestavení, což je pro nás plus. Trenér zvolil nějakou taktiku směrem k soupeři, a že jsem mohl být vepředu zrovna já a dát gól, jsem samozřejmě rád. Vůbec jsem se ničeho nezalekl a chtěl jsem odevzdat maximum," konstatoval Krmenčík.

V 70. minutě se nechal vystřídat Tomášem Poznarem. "Měl jsem nakopnuté lýtko, tak jsem raději po domluvě s trenérem a Horvim (asistentem Pavlem Horváthem) vystřídal. Aby tam přišel čerstvý Pozny a udržel nějaké balony," prohlásil Krmenčík.

S čtyřmi brankami je nejlepším střelcem Plzně v ligové sezoně, přitom v létě vzhledem k velké konkurenci v útoku mohl odejít. "Bylo to tak 50 na 50. Když se vrátím do úplně hluboké historie, začínal jsem jako šestnáctiletý kluk a vzhlížel jsem k Davidovi Limberskému nebo Pavlu Horváthovi. Je to splněný sen, že mohu hrát za Viktorku a dávat za ni góly," doplnil Krmenčík.

Plzeň odskočila Spartě na sedm bodů, Krmenčík to ale ještě nepovažuje za rozhodující. "Ještě nejsme ani v polovině soutěže. Nedělal bych tu žádné závěry. Je tam Mladá Boleslav a jiné týmy. S Boleslaví ještě budeme hrát a to utkání potřebujeme zvládnout, aby nám boj o titul neutekl," dodal.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články