Zpět na » » Limberský je rád, že v Plzni dostal smlouvu a nemusel na východ

Limberský je rád, že v Plzni dostal smlouvu a nemusel na východ

Limberský je rád, že v Plzni dostal smlouvu a nemusel na východ © fcviktoria.cz - David Limberský

0

Líbilo se

17.07. - Kapitána Plzně Davida Limberského potěšilo, že se s Viktorií hladce domluvil na nové smlouvě a nemusel použít záložní plán, kterým byla nabídka nejmenovaného klubu z východu. Reprezentační obránce chce zřejmě poslední profesionální kontrakt kariéry dodržet a v západočeském klubu zůstat minimálně do 35 let.

"Měli jsme sezení se ´šéfíkama´ v Rakousku. Dali jsme si dvě kávičky a měli jsme to uzavřené. Vedení mě přesvědčilo, že mám zůstat. V říjnu mi bude 32 a dostat smlouvu na tři roky je moc hezké. Vážím si toho a vypadá to, že už to tady dotáhnu do konce," řekl Limberský v Plzni novinářům.

"Měl jsem v kapse jeden trumf, že kdybych se tady nedohodl, mohl bych putovat na docela hodně daleký východ. Ale jsem rád, že tahle situace nenastala a podepsal jsem s Plzní," přidal bývalý bek Modeny, Tottenhamu nebo pražské Sparty, který se do mateřského západočeského klubu vrátil v roce 2008.

Ve Viktorii definitivně převezme kapitánskou pásku po Pavlu Horváthovi, jenž po minulé sezoně ve 40 letech ukončil profesionální kariéru a stal se trenérem třetiligových Domažlic. "Změnilo se to, že Pavel už není s námi v šatně, jinak klub i tým pracuje úplně stejně. Já byl skoro celou minulou sezonu kapitán a nebyl to žádný problém. Je tu kostra pěti šesti zkušených hráčů a ta mi hodně pomáhá. Funkce Pavla Horvátha se rozmělní mezi nás zkušenější," přiblížil Limberský.

Tak dlouho jako záložník Horváth zřejmě na ligových trávnících nevydrží. "To neplánuju, protože je to už docela hodně náročné. Já bych chtěl určitě dodržet tento kontrakt a pak se bude vidět. Ale myslím, že do pětatřiceti bych vydržet měl," uvažoval Limberský.

Úřadující mistr v létě hodně posiloval kádr, přivedl například záložníky Jana Kopice, Egona Vůcha, Tomáše Kučeru nebo obránce Aleše Matějů. "Pro každého hráče je dobré, když má nějakou zdravou konkurenci. Teď je už na každém postu. Tlačí to všechny předvádět na tréninku i v zápasech to nejlepší, co v nich je," uvedl Limberský.

"Kádr je nejširší a možná i nejkvalitnější. Ale jsou to jenom papírové předpoklady a na hřišti může být realita jiná. Věříme, že i v zápasech potvrdíme, jak máme kvalitní kádr," dodal hráč s 261 starty a 17 góly v české nejvyšší soutěži, který bude v létě s Plzní bojovat o třetí postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Redakce / ČTK

Nejnovější články