Zpět na » » Sparta odstartovala přípravu s mistrem Indie Podaným a chce přivést Kadlece

- Sparta odstartovala přípravu s mistrem Indie Podaným a chce přivést Kadlece

Sparta odstartovala přípravu s mistrem Indie Podaným a chce přivést Kadlece © sparta.cz - Trenér Sparty Vítězslav Lavička na začátku zimní přípravy

0

Líbilo se

05.01. - VIDEO Den po Jablonci a dva po Plzni zahájili fotbalisté pražské Sparty přípravu na jarní část sezóny. Probíhající přestupové období zatím Letenští k nákupu nových akvizic nevyužili, a tak trenér Vítězslav Lavička přivítal v tréninkovém centru na Strahově pouze navrátilce Adama Jánoše a Jakuba Podaného. Kádr by mohl doplnit útočník Václav Kadlec, o jehož příchodu obhájce titulu jedná.

"Ale říkám na rovinu, že u Kadlece to není úplně jednoduchá transakce, je to přeci jen hráč z bundesligy," komentoval na tiskové konferenci člen představenstva Sparty Jakub Otava.

"Máme zájem o konkrétní jména na konkrétní posty. Jedním z nich je útočník, druhého hráče chceme do středové řady. Pro alternaci na postu pravého obránce jsme se rozhodli pro variantu využití hráče z vlastních řad," vysvětlil Lavička.

Sparťanům nevyšel podzim podle představ. Evropskou ligu opustili už v základní skupině a v domácí soutěži jsou na druhém místě za Plzní, na kterou ztrácejí jeden bod. Se čtyřbodovým odstupem jim však na záda dýchá ambiciózní Jablonec.

Oba největší konkurenti navíc začali posilovat podstatně dříve než poslední mistr, který místo nákupů řešil, jestli sáhne k výměně trenéra Lavičky. Kouč nakonec vyřazení od švýcarského Bernu ustál a povede Spartu minimálně ještě na jaře.

"Už jsem zažil příjemnější adventní období, to je pravda. Ale nedůvěru vedení jsem necítil, spíš tlak a nebylo to příjemné," řekl na startu přípravy trenér.


Sparťanský trenér Vítězslav Lavička a člen představenstva Jakub Otava na startu zimní přípravy. (video: kanál Sparty na youtube.com)

Na prvním tréninku chyběl pouze Martin Nešpor, u něhož přetrvávají zdravotní problémy. Naopak hráči, již kvůli zraněním neodehráli závěr podzimní části, jsou už v pořádku. Přesto někteří absolvovali jen rozcvičení.

"U Lukáše Váchy jsme na umělé trávě nechtěli riskovat zhoršení. Ondra Švejdík měl před pár dny potíže se zády," vysvětlil Lavička situaci dvojice fotbalistů, která v tréninku pokračovala v posilovně s dalším rekonvalescentem Michalem Breznaníkem.

Zcela v pořádku jsou dva navrátilci z hostování Adam Jánoš, jenž přišel z Jihlavy, a Jakub Podaný. Ten se na Letnou vrátil dokonce jako mistr Indie. "Jánoše jsme si stáhli vzhledem k jeho univerzálnosti a výkonům, které v Jihlavě podával. Podaný se z Indie vrátil s dobrým kreditem a navíc je to univerzální hráč na levou stranu," dodal Lavička.

Spartu v zimě čekají hned dva výjezdy do zahraničí. Její první kemp na Kanárských ostrovech okoření souboje s nizozemským PSV a skotským Celticem. Od 31. ledna navíc odjede na desetidenní soustředění v Turecku.


Kádr Sparty na startu přípravy

Brankáři: Marek Štěch, David Bičík, Vojtěch Vorel.

Obránci: Costa, Jakub Brabec, Ondřej Švejdík, Radoslav Kováč, Pavel Kadeřábek, Mario Holek.

Záložníci: Marek Matějovský, Michal Breznaník, Josef Hušbauer, Ladislav Krejčí, Jiří Miskovič, Jakub Pešek, Lukáš Vácha, Tomáš Přikryl, Kamil Vacek, Lukáš Mareček, Bořek Dočkal, Tiémoko Konaté, Jakub Podaný, Adam Jánoš.

Útočníci: David Lafata, Roman Bednář, Martin Nešpor, Patrik Schick.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články