Zpět na » » Baník Ostrava prodal slovenského záložníka Greguše do Jablonce

- Baník Ostrava prodal slovenského záložníka Greguše do Jablonce

Baník Ostrava prodal slovenského záložníka Greguše do Jablonce © fcb.cz - Ján Greguš

1

Líbilo se

17.12. - Fotbalisty Ostravy opouští po Janu Baránkovi další hráč základní sestavy Ján Greguš. Třiadvacetiletý slovenský záložník, který byl na podzim kapitánem Baníku, přestoupil do Jablonce. Podle jabloneckého webu podepsal defenzivní středopolař smlouvu na tři a půl roku.

Pátý tým ligového podzimu během dneška přišel o dvě opory. Po stoperu reprezentační jednadvacítky Baránkovi, kterého získala Plzeň, už nový kouč Petr Frňka nemůže počítat ani s Gregušem, jenž se po dlouhodobějších námluvách s Jabloncem definitivně stěhuje na sever Čech.

"Jablonecký klub v čele s Miroslavem Peltou má takové ambice a takový nákupní apetit, že nabídka, se kterou přišli v tomto týdnu, se nedala odmítnout. Samotná částka za přestup včetně dalších navazujících bonusů je na současné podmínky vysoce nadstandardní," řekl na klubovém webu majitel Baníku Petr Šafarčík.

Greguš má v 23 letech za sebou už 94 zápasů v nejvyšší soutěži, čtyři vstřelené góly, ale i roční angažmá v druholigovém anglickém Boltonu. Je druhou zimní posilou třetího celku ligové tabulky. Jablonec už dříve představil jako novou akvizici jihlavského záložníka Lukáše Masopusta.

"Je to perspektivní a univerzální hráč se skvělými předpoklady. Navíc už něco odehrál i v zahraničí a na svůj věk toho má hodně za sebou. Myslím, že zkvalitní náš střed pole a zároveň charakterově dobře zapadne do naší kabiny," řekl k příchodu Greguše jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Jenda-8 - 17.12. Odpovědět

Skončíme na krásném 5. místě a oni to tak rozprodají a nahradí to hráči z 2.ligy.Myslím,že ted půjdeme fakt hodně dolů. Smajlík 13

Jenda-8
Nejnovější články