Zpět na » » Plzeň hlásí další posilu, obránce Baránka z Baníku

- Plzeň hlásí další posilu, obránce Baránka z Baníku

Plzeň hlásí další posilu, obránce Baránka z Baníku © fcb.cz - Jan Baránek

1

Líbilo se

17.12. - Nadějný stoper Baníku Ostrava Jan Baránek mění dres a bude působit ve vedoucím celku Synot ligy Viktorii Plzeň, která se ho pokoušela získat už delší dobu. Na svých oficiálních stránkách to potvrdili představitelé ostravského klubu.

Baník tak přichází o velkou oporu svých obranných řad, reprezentanta do 21 let a navíc svého odchovance. "Plzeňský klub využil výstupní klauzule v hráčově smlouvě. Přeji Honzovi v jeho novém působišti hodně štěstí a věřím, že i ve špičkovém týmu Synot ligy se uplatní a fotbalově dále poroste," uvedl Petr Šafarčík, předseda představenstva FC Baník Ostrava.

Plzeň tak po dvojici hráčů z Teplic, Edinu Mahmutovičovi a Egonu Vůchovi, jenž však ještě jarní část sezony stráví na Stínadlech, hlásí další zvučnou posilu. Pokud nebudeme počítat brankařský post, posílila Viktoria v zimním období všechny své řady, nyní tedy s příchodem Baránka i tu obrannou.

Jedenadvacetiletý Jan Baránek pravidelně nastupoval za Baník od sezony 2013/2014, poprvé do týmu nakoukl v roce 2012. Rodák z Dolního Benešova se poměrně rychle vypracoval mezi základní stavební kameny baníkovské defenzivy a spolu s kapitánem Michalem Frydrychem a letos i Patriciem Stronatim byl pýchou mládežnické akademie Baníku Ostrava.

Baránek je pokračovatelem rodinné tradice, jeho otec, také Jan Baránek, dlouhá léta hrával za Slezský FC Opava, kde nyní vykonává funkci hlavního trenéra, jeho strýc Vít zase chytal rovněž za Opavu, Zlín a právě Baník, v němž už nějakou dobu působí jako kouč gólmanů.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / fcb.cz, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Neni rec o nejake klubove prizni nebo dokonce lasce k fotbalu.To uz vubec ne.Hlavne prachy!A vydolovat z Baniku co se da.A pak pryc,po sobe zanecha torzo tymu,at se Banik snazi.To jsou nejhorsi lidi,kteri dokazou rozbit kluby a jejich klubovou tradici!Zlate casy,kdy jeste Banik patril po OKD!Ted si z nej kdekdo dela svoji onuci. Smajlík 11 Smajlík 14

tomogara

Tak to je uplne v prdeli.Banik znovu zacina rozprodavat sve talenty! V dobe,kdy pomalu zacina stoupat vzhuru.Safarcikovi zrejme nejde o Banik,ale o jeho vlastni kasu.Pripomina mi to dobu,kdy pred lety koupil Banik tenista(ted si nemuzu pripomenout jeho jmeno) za 20 Mil;a kdyz nevydelaval,tak sel od valu.Jemu jsem se ani moc nedivil,myslel si,ze to bude dobra ivestice,ale fotbalu a zakulisnim intrikam rozumel hovno.Ale Safarcik moc dobre vi,do ceho sel,a je jasne ze jde pouze po penezich.

tomogara

Petera byl ten tenista-tunelář. Smajlík 7

indianajones
Jenda-8 - 17.12. Odpovědět

Svědíka vykopli kvůli tomu,že s takovým výprodejem nesouhlasil !!! Šafarčíku táhni z Baníku !!!

Jenda-8

Kdo dál? Greguš? Pavlenka?

indianajones

Aha, tak Greguš už je v Jablonci. Smajlík 2

indianajones
Nejnovější články