Zpět na » » Sparta narazí ve čtvrtfinále poháru na Jablonec, Plzeň čekají Teplice

- Sparta narazí ve čtvrtfinále poháru na Jablonec, Plzeň čekají Teplice

Sparta narazí ve čtvrtfinále poháru na Jablonec, Plzeň čekají Teplice © fkjablonec.cz - Utkání mezi Spartou a Jabloncem

1

Líbilo se

10.12. - PREVIEW Na zajímavý souboj mezi pražskou Spartou a Jabloncem dojde ve čtvrtfinále Poháru FAČR. Rozhodl o tom dnešní los, v němž svěřenci trenéra Šilhavého kvůli horším výsledkům z předchozí sezóny patřili mezi nenasazené. Vedoucí tým ligy Plzeň se střetne s Teplicemi, Slovácko s Mladou Boleslaví a druholigový Třinec vyzve v dubnu Liberec.

Zatímco los podzimní části proběhl najednou a jednotlivé celky věděly, na koho v případě postupu narazí, jarní boje se losují jednotlivě. Systém nasazování znemožnil opakování loňského finále mezi Spartou a Plzní, i tak ale fanoušci zažijí zajímavé bitvy.

O nasazení rozhodly výsledky klubu v minulé sezóně, a jelikož se letos silnému Jablonci nedařilo, spadl až do druhé čtveřice. Právě Severočeši tak byli největším strašákem pro lépe postavená mužstva.

"My jsme si naopak Jablonec přáli, protože je to atraktivní soupeř. My máme nejvyšší ambice, pohár chceme vyhrát, tak pak nemůžeme kalkulovat a spekulovat, že někoho chceme a někoho nechceme. Já jsem s losem spokojený," řekl místopředseda Sparty Dušan Svoboda, jehož přání los nakonec vyslyšel.

Letenští na Baumit narazili už v loňském semifinále. První zápas venku jim nevyšel a do odvety vstupovali s porážkou 1:3. Díky domácí výhře 4:0 však slavili postup do finále, v němž po penaltovém rozstřelu porazili Plzeň.

Viktoria ve čtvrtfinále vyzve další prvoligový celek. Její souboj s Teplicemi bude atraktivní především z důvodu čilého obchodu mezi oběma týmy. Na západ Čech míří žlutomodří Aidin Mahmutovič a Egon Vůch. Druhý jmenovaný ale na jaře ještě zůstane v současném klubu na hostování. Opačným směrem naopak putují Lukáš Stratil a Jakub Hora

"S ohledem na přestupy to bude pikantní a zajímavé. Máme to ale tak nastavené, že Egon Vůch proti nám nenastoupí," doplnil generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Pro Liberec domácí pohár představuje zřejmě jedinou naději na postup do těch evropských. Los byl k předposlednímu celku Synot ligy milosrdný. Do čtvrtfinále mu přiřkl druholigový Třinec. Zbývající duel obstarají fotbalisté Slovácka a Mladé Boleslavi.

První zápasy se hrají 1. dubna, odvety jsou na programu o čtrnáct dní později. O semifinálových dvojicích opět rozhodne los.


Los čtvrtfinále Poháru FAČR:
termíny: 1. a 15. dubna 2015

Sparta - Jablonec
Plzeň - Teplice
Třinec - Liberec
Slovácko - Mladá Boleslav

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články