Zpět na » » Po Mahmutovičovi získá Plzeň z Teplic i Vůcha

- Po Mahmutovičovi získá Plzeň z Teplic i Vůcha

Po Mahmutovičovi získá Plzeň z Teplic i Vůcha © fkteplice.cz - Egon Vůch

1

Líbilo se

06.12. - Aidin Mahmutovič není jediným teplickým klenotem, který míří do Plzně. Viktoriáni podepsali smlouvu také s Egonem Vůchem, jenž však na jaře zůstane na Stínadlech.

Třiadvacetiletý ofenzivně laděný středopolař podepsal se západočeským klubem smlouvu na tři a půl roku, v jarní části Synot ligy ovšem na rozdíl od Mahmutoviče bude v Teplicích pokračovat formou půlročního hostování a do Plzně se přesune až v létě.

Na hostování do Teplic půjde i talentovaný plzeňský útočník Lukáš Stratil, který podzim strávil v barvách 1. FK Příbram. Součástí dohody o přestupu Mahmutoviče, za nějž by Teplice měly vyinkasovat okolo 10 milionů korun, zase bylo hostování Jakuba Hory na severu Čech.

"Jedná se o rychlostní typ s vynikající kopací technikou, podobných hráčů je na českém fotbalovém trhu velký nedostatek," sdělil na Vůchovu adresu v tiskové zprávě generální manažer Viktorie Adolf Šádek. Očekává se, že teplický mladík by v příští sezoně mohl ze sestavy vytlačit pravé křídlo Milana Petrželu, který občas bývá za své výkony kritizován.

Egon Vůch je nadšený, že mu přestup do Plzně vyšel. "Vracím se domů. V Plzni jsem vyrostl, hrát za Viktorku bylo mým dětským snem," prohlásil hráč, který v Teplicích působí pátým rokem. Vůchovi se v letošní sezoně daří, v 15 zápasech nasázel čtyři branky a je druhým nejlepším teplickým střelcem právě po šestigólovém Mahmutovičovi. Za říjen byl společně s jabloneckým Martinem Pospíšilem a Bořkem Dočkalem ze Sparty nominován na cenu pro hráče měsíce.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / fotbalportal.cz, fcviktoria.cz, fkteplice.cz

Anketa

Kdo z dvou teplických posil se v Plzni lépe prosadí?

Egon Vůch. (9)

Egon Vůch. 75,0%

Aidin Mahmutovič. (3)

Aidin Mahmutovič. 25,0%
Celkový počet hlasů: 12
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články