Zpět na » » Plzeň se domluvila s Teplicemi na příchodu Mahmutoviče

Plzeň se domluvila s Teplicemi na příchodu Mahmutoviče

Plzeň se domluvila s Teplicemi na příchodu Mahmutoviče © fkteplice.cz - Aidin Mahmutovič

0

Líbilo se

05.12. - Fotbalová Plzeň se údajně domluvila s Teplicemi na příchodu bosenského útočníka Aidina Mahmutoviče. Opačným směrem má jít záložník Viktorie Jakub Hora, který na podzim hostoval v Českých Budějovicích. Informovaly o tom deník Sport a web iDnes.cz.

"S Plzní jsme dohodnutí. Kluby se domluvily, že částku zveřejňovat nebudou. Ale je v tom započítaný i přestup Hory," cituje iDnes sportovního ředitele Teplic Jana Skýpalu. Lídr první ligy podle Sportu za osmadvacetiletého střelce zaplatí 10 milionů korun a připraví mu měsíční plat 300 tisíc korun.

Mahmutovič působil v Teplicích od roku 2008 a připsal si 57 branek ve 160 ligových zápasech. V posledních měsících ale ztratil pevné místo v základní sestavě a několikrát řekl, že chce odejít. Vedle Plzně prý intenzivně jednal také s pražskou Spartou.

Plzeň měla na podzim problémy s produktivitou svých útočníků. Nejlepší z nich Stanislav Tecl se v lize trefil pětkrát, Jan Chramosta i kvůli zranění třikrát, Marek Bakoš jednou a Jan Holenda po říjnovém návratu z Ruska ještě neskóroval.

Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál Hora je hráčem Plzně už od roku 2011, ale do prvního mužstva se na delší dobu neprobojoval a hostoval u Bohemians 1905 a dvakrát v Budějovicích, předtím ještě působil ve Slavii. Celkem mostecký odchovanec v první lize odehrál 104 utkání a vstřelil 11 gólů.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Nejnovější články