Zpět na » » Dokument Hrdý na svůj klub představí historii pražské Dukly, vystoupí v něm Nedvěd i Masopust

- Dokument Hrdý na svůj klub představí historii pražské Dukly, vystoupí v něm Nedvěd i Masopust

Dokument Hrdý na svůj klub představí historii pražské Dukly, vystoupí v něm Nedvěd i Masopust © fkdukla.cz - Dukla se chystá na premiéru nového dokumentu

0

Líbilo se

15.09. - V sobotu se v pražských Dejvicích příliš neslavilo. Tamní Dukla prohrála v malém pražském derby s Bohemians 0:1 a propadla se tabulkou o několik příček níže. To čtvrteční večer bude pro fanoušky tradičního celku mnohem veselejší. Zhruba 1500 z nich uvidí premiéru nového dokumentu o slavné klubové historii.

"Prvotním popudem bylo zaznamenat dosud žijící legendy, dokud mezi námi jsou. Uchovat pro současného, ale i budoucího diváka prostřednictvím audio-vizuálního záznamu, jací tito hráči vůbec byli," objasňuje režisér Luděk Svoboda důvody vzniku netradičního díla, v němž vystupují i oba čeští držitelé Zlatého míče.

Zatímco pro Pavla Nedvěda byla Dukla jen epizodní rolí na cestě k hvězdné kariéře, Josef Masopust spojil svoji dráhu s armádním celkem natolik, že si vysloužil majestátní sochu u jedné ze vstupních bran stadionu.

Nejen slavné okamžiky a velkolepá ocenění provázela historii týmu z Julisky. Před revolucí si kvůli protěžování u tehdejších špiček československého státu vydobyl pověst vyvrhele, která po převratu způsobila jeho pád. Také tuto etapu a následné znovuzrození popisuje střihový dokument Hrdý na svůj klub.

"Snažili jsme se zaznamenat co nejvíce legend, hráčů a funkcionářů, celkem kolem 50 lidí, kteří nám podali svůj úhel pohledu na dané období, které na Dukle prožili. Vytvořili 75 minutový archivní střihový dokument," dodává Svoboda s tím, že se diváci mohou těšit i na záběry, které veřejnost dosud neměla možnost vidět.

Role průvodce se trochu překvapivě ujal herec Ondřej Vetchý, jehož sympatie má však na sousední Letné hrající Sparta. A právě pro pražská S, která by měla taktéž o čem vyprávět, by se dokument mohl stát inspirací.

Alespoň si to myslí další legenda z Julisky. "Já za sebe mohu říci, že jsem skutečně hrdý. Prožil jsem na Dukle pár let a mohl přispět k tvorbě dalšího kusu historie, která byla vytvořena skutečnými legendami," doplňuje k už vyřčenému někdejší reprezentant a nynější glosátor dění na fotbalových trávnících i za jejich kulisami Milan Luhový.

Pro Duklu se jedná o vklad nejen do procesu současného znovubudování fanouškovské základny, ale také do budoucnosti. "Od začátku co jsem v Dukle, deklarujeme, že filozofií klubu je výchova mladých fotbalistů, kterou jsme pojali jako komplexní výchovu člověka s vědomím, že ne každý bude profesionální fotbalista, ale bude především občan, který by měl mít vztah ke sportu, zemi a národu. A jak by mohl komplexní člověk fungovat, když nebude mít vztah k historii a zapomeneme, co v historii někteří významní lidé dokázali?" říká generální manažer klubu Michal Prokeš.

Dokument bude mír premiéru ve čtvrtek od 19:30 v improvizovaném letním kině přímo na Juliska. Do hlediště se vejde maximálně 1500 lidí, kteří za lístek zaplatí 120 nebo 160 korun. To podle toho, jestli nakoupí levněji v předprodeji, či si počkají až na nákup na místě.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články