Zpět na » » Při triumfu Zbrojovky zářil i talentovaný mladík Brigant, v němž trenér Kotal vidí nového Pilaře

- Při triumfu Zbrojovky zářil i talentovaný mladík Brigant, v němž trenér Kotal vidí nového Pilaře

Při triumfu Zbrojovky zářil i talentovaný mladík Brigant, v němž trenér Kotal vidí nového Pilaře © fczbrno.cz - Tomáš Brigant

1

Líbilo se

13.09. - Fotbalisté Zbrojovky Brno si ve včerejší předehrávce 7. kola SYNOT ligy poradili s pražskou Slavií. Vůbec prvního vítězství v novém Edenu dosáhli i přesto, že tým v reprezentační pauze ze zdravotních důvodů značně oslabil. Absence však daly vyniknout neokoukaným tvářím, mezi kterými nejvíce zářil teprve devatenáctiletý Tomáš Brigant.

"Jsem šťastný už jen za to, že mě trenér postavil do základní sestavy. Ale samozřejmě mě těší i body, které z venku vezeme," nadšeně hodnotí svoji ligovou premiéru slovenský mladík v dresu Zbrojovky Tomáš Brigant.

Ten byl asi nejpříjemnějším překvapením pátečního utkání. O svých schopnostech dal téměř šesti tisícovkám přítomných fanoušků vědět už během první čtvrthodiny, kdy přes něj často chodily nebezpečně vyhlížející akce Brna.

Devatenáctiletý talent navíc bavil diváky i svými technickými finesami. Třeba když na cestě do pokutového území obešel nejprve Nitrianského, aby si následně poradil i s jinak úspěšně napadajícím Baézem, a navrch přidal znovu parádní kličku pravému obránci sešívaných.

"V týdnu jsem mu říkal, že mi připomíná Vaška Pilaře, který už ve svých začátcích v Hradci také uměl obejít soupeře. Říkal jsem mu, ať se na něj podívá, že mu půjčím nějaké DVD s jeho zápasy," komentuje Brigantův výkon trenér Václav Kotal, kterého ale mrzelo, že se útočník gólové neprosadil.

Přesto ovšem v jedné brance prsty měl. Po zákroku na jeho osobu odpískal sudí Nenadál pokutový kop, který ve třetí gól Zbrojovky proměnil kapitán Pavel Zavadil.

"Narazil jsem si tam se spoluhráčem míč a hodil si ho mezi dva obránce Slavie. Jeden mě zfauloval a byla z toho penalta," popisuje jednoduše situaci Brigant, jenž měl v utkání ještě další dvě zajímavé příležitosti, dobrý výkon však korunoval právě touto situací.

Zbylé dva góly Zbrojovky přidal jeho kolega z útoku Vávra, který je pouze o rok mladší, a tak se dá říci, že zafungovala souhra pilovaná v juniorských oddílech jihomoravského celku. "Jsme nejmladší a nejmenší útok v lize," směje se Brigant, jehož výška činí dokonce o dva centimetry méně než u mnohem slavnějšího Lionela Messiho.

V tomto ohledu už barcelonského fotbalistu těžko dožene, svůj budoucí osud na zeleném pažitu má však ve svých rukou. Však i trenér Kotal po zápase vyjádřil naději, že mladého útočníka čeká při troše píle zářná budoucnost.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Panyny - 13.09. Odpovědět

Brno nemělo nikdy špatný fotbalisty, jen má krkavčí vedení ,který radši všechno rozprodají...Pacanda,Došek,Střeštík,Kalouda a další ,to je furt dokola ta stejná písnička...

Panyny
Související odkazy
Nejnovější články