Zpět na » » Přenosy Slovak Sportu deptají fanoušky, vypadává při nich obraz, zvuk a často i rozum

- Přenosy Slovak Sportu deptají fanoušky, vypadává při nich obraz, zvuk a často i rozum

Přenosy Slovak Sportu deptají fanoušky, vypadává při nich obraz, zvuk a často i rozum © lyngsat-logo.com - Slovak Sport

1

Líbilo se

25.08. - Jen máloco působí v těchto dnech depresivněji než hra fotbalistů Sparty na jejich pravověrného fanouška. Jednou takovou věcí jsou ale přenosy stanice Slovak Sport. Ta od letošní sezóny vysílá i českou nejvyšší soutěž, nebo se o to alespoň marně snaží.

Páteční večer už drahnou dobu nepatří jen nočnímu životu. V mnoha českých městech se od čtvrt na devět rozpoutá vřava ostrých bojů o body do tabulky fotbalové SYNOT ligy. A nadšenci, kteří nemohou či nechtějí být přítomni přímo na stadionech, zasedají ke svým obrazovkám a vychutnávají si televizní přenos.

Takhle to alespoň vypadalo do minulé sezóny. Nyní má páteční předehrávku pod palcem kanál Slovak Sport, jenž minulý rok vysílal anglickou Premier League. Tam však zajišťoval pouze komentář, teď přenos také vyrábí.

Trochu jiné duální vysílání

A jak se zdá, to je problém takřka neřešitelný. Jednou vypadne obraz, podruhé zvuk, potřetí zvuk s obrazem, a když už si fanoušek myslí, že žádné další novinky už se vymyslet nedají, inovativní televize přijde s duálním komentářem.

V případě zápasu Teplice - Liberec si tak fanoušci u přijímačů mohli užít projevu komentátora Slovak Sportu, ale zároveň jim v podkresu mluvil ještě někdo další. Asi po deseti minutách situace začala gradovat.

Režii se podařilo vypnout zvuk v pozadí, jenže tím umlčela i ruchové mikrofony. Divák tak neslyšel vůbec nic, co se na stadionu dělo. Přenos dosáhl asi maximální možné míry sterility. Není divu, že došlo na další pokus o záchranu.

Necháme to na jiných

Jenže opět neúspěšný. Když podobné kolečko zesilování a ztlumování proběhlo potřetí, vnuknula zřejmě nějaká nadpřirozená moc do hlav zvukařů spásný nápad. Rozhodli se odstavit vlastního komentátora a nechali zbytek utkání doběhnout s komentářem cizím.

Nutno dodat, že ten měl daleko lepší úroveň a divák na tom vydělal ve všech ohledech. Pokud by se ale tyto věci měly opakovat v každém kole, je na zamyšlenou, jestli nezačít hledat skuliny ve smlouvě, kudy by se závazek dal vypovědět.


FC Baník OstravaOstrava - Brnobrn 1:0

Když Baník nemůže, soupeř mu pomůže. To platilo na Spartě, kde Gregušův gól z 90% padá na vrub bravurní defenzivní práci dua Matějovský-Švejdík, a i při pátečním duelu s Brnem. Tady je míra pomoci ještě větší. Vlastní branka Jugase jako by předurčila nemohoucnost Zbrojovky.

FK TepliceTeplice - LiberecFC Slovan Liberec 2:2

Vedle deptání televizních fanoušků nabídl zápas dvou severočeských mužstev dva rozdílné poločasy. Zatímco v tom prvním se velké šance hledaly mikroskopem, druhé dějství nabídlo hned čtyři góly. Remíza 2:2 je ale ztrátou pro oba celky. Liberec ještě nezvítězil a je jen jednu příčku nad sestupem, Teplice zase promeškaly šanci posunout se blíže k pohárovým pozicím.

FK Baumit JablonecJablonec - JihlavaFC Vysočina Jihlava 2:0

Situace je nadmíru výtečná. Právě těmito slovy hodnotil před dvanácti lety pražský primátor povodňové ohrožení v hlavním městě. Následující den pak centrum zaplavila velká voda. Nadmíru výtečná situace je touto terminologií i v Jihlavě. Největší optimisté se mohou radovat - horší už to být nemůže. Jihlava je beznadějně poslední a odvolání trenéra Rady je nejspíše jen otázkou hodin. Naopak Jablonec se oklepal z drobné krize a před zápasem na Letné si vydatně zvýšil sebevědomí.

1. FK PříbramPříbram - Bohemians 1905boh 2:3

Sebevědomí si zvýšila také Bohemka, která se posunula na desáté místo, a jen tři body ji dělí od loňského mistra Sparty. V Příbrami sice prohrávala po půli 1:0, jenže třemi góly utkání otočila a na plném bodovém zisku nic neměnila ani kontroverzní branka Švancary.

SK Dynamo České BudějoviceHradec Králové - Slovácko1. FC Slovácko 2:0

Když už jsme u těch probuzených mužstev, musíme zmínit i Hradec Králové. Tam se také vznášel otazník nad hlavním koučem, jelikož votroci od začátku ročníku nevstřelili ani jeden gól. To se změnilo v takřka hodině dvanácté a zaskočené Slovácko nedokázalo reagovat. Hradec vyhrál 2:0 a udržel domácí neporazitelnost.

SK Dynamo České BudějoviceČeské Budějovice - Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav 2:1

Vzpoura outsiderů pokračovala i v dalším utkání 5. kola. Budějovice byly sice lepším z dvojice nováčků v nejvyšší soutěži, přesto však neměly dělat mladoboleslavským hráčům problémy. Avšak dopadlo to přesně obráceně, a mužstvo trenéra Jarolíma tak musí v příštím kole zabrat, jinak se obhajoba třetího místa stane cruiseovskou mission impossible.

SK Slavia PrahaSlavia - PlzeňFC Viktoria Plzeň 1:0

Nedostaneš-neprohraješ. Defenzivní mantry se drželi slávisté a skutečně neprohráli. Co neprohráli, oni zvítězili, což po fiasku v Teplicích čekal asi málokdo. Proti Plzni to byl takřka bílkovský výkon. V každém poločase měli sešívaní jedinou šanci. Zatímco v prvním to Vukadinovič zazdil stylem Milana Baroše v pozdních reprezentačních letech, Zmrhal byl s hlavičkou přesnější. Návrat trenéra Koubka do Edenu proběhl podle tajných domácích snů, k velké nelibosti kouče Plzně.

FK Dukla PrahaDukla - SpartaAC Sparta Praha 1:0

Dukla v týdnu představila nové dresy a na někdejší slávu nenavázala jen a pouze úpravou zápasového oděvu. Sparťanská marnost je zdá se neřešitelná a Lavičkovým svěřencům nepomohla ani studená sprcha od Baníku. Před čtvrtečním duelem o všechno, a nejspíš i o současného kouče, se nabízí už asi jediná možnost, jak zoufalému mistrovi pomoci. Celý tým by se měl zapojit do virální výzvy Ice Bucket Challenge, protože jestli nepomůže ani kýbl s ledem, pak už nezbývá nic jiného, než udělat Evropské lize pá pá.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Nejnovější články