Zpět na » » Sparta měla namále, nadějnou remízu 1:1 zachránil osm minut před koncem Krejčí

Sparta měla namále, nadějnou remízu 1:1 zachránil osm minut před koncem Krejčí

Sparta měla namále, nadějnou remízu 1:1 zachránil osm minut před koncem Krejčí © telegraaf.nl - Utkání mezi Zwolle a Spartou

1

Líbilo se

21.08. - REVIEW Na umělé trávě v holandském Zwolle vstoupili fotbalisté pražské Sparty do play-off Evropské ligy. Za pohárovým premiantem ale překvapivě zaostávali a mohou být rádi za nerozhodný výsledek. Remízu 1:1 zachraňovali až v 82. minutě, kdy na Lukokiho trefu dokázal odpovědět Krejčí.

zwoZwolle 1:1 (0:0) Spartaspa

golBranky: 77. Lukoki - 82. Krejčí.

zwoPEC Zwolle: Boer - van Polen, Van der Werff, Sainsbury, Van Hintum - Saymak, Rienstra - Ioannidis (46. Lukoki), Drost, Thomas (65. Nijland) - Necid.

spaAC Sparta Praha: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Brabec, Costa - Dočkal (76. Vacek), Hušbauer (66. Přikryl), Mareček, Matějovský, Krejčí - Lafata.

ycŽK: 86. Polen - 57. Matějovský.
pisRozhodčí:
Oliver - Burt, Engeland (všichni Anglie).

Sparta měla s nizozemským soupeřem problémy už od začátku utkání. V 11. minutě si Necid v pokutovém území přebral Thomasovu přihrávku a posunul balón na Drosta. Ten z desetimetrové vzdálenosti střílel nepřesně.

Ještě více sparťanům zatrnulo po dvaceti minutách hry, kdy při bránění vysokého Čecha selhal nováček ve stoperské dvojici Brabec. Mladý obránce podrazil Necidovi nohy, a jelikož to udělal už za čárou vymezující pokutové území, následovala penalta. Van der Werff ale svoji střelu nezvládl a Bičík ji bez větších komplikací vyrazil.

David Bičík
DAVID BIČÍK držel v utkání se Zwolle svůj tým nad vodou. Takhle chytil pokutový kop. (foto: telegraaf.nl)

V dalším průběhu první půle se do hry začali dostávat i hosté. Dvou zajímavých příležitostí se dočkal Krejčí. Jenže Boer nejprve napravil chybu při zpracování a před dobíhajícím záložníkem míč včas odkopl a následně na brankové čáře zlikvidoval i Krejčího slabé zakončení.

Blízko gólu byla Sparta deset minut po začátku druhého dějství. Dočkal si vyměnil míč s Kadeřábkem a vyzval ke střele Lafatu. Pokus rudého kanonýra zblokovala domácí obrana, ale balón přesto mířil směrem do brány. Asi půlmetr od ní ho však dobíhající hráč stačil odkopnout.

A tak přišla minuta 77. a úvodní gól zápasu. Ke smůle českého mistra padl do jeho sítě. Lukoki s Necidem se prokombinovali sparťanskou obranou a druhý z nich přihrál do běhu Drostovi. Ten v nejlepší možný moment uzavřel kruh přihrávkou na Lukokiho, pro něhož už nebylo komplikované prostřelit Bičíka.

Gólovou radost
GÓLOVOU RADOST poznali jako první domácí. Sparta však během pěti minut dokázala vyrovnat.
(foto: nos.nl)

Sparta však dokázala rychle odpovědět. Vacek obešel tři protihráče a prodral se do šestnáctky, kde předložil míč volnému Krejčímu. Tomu pomohla i lehká teč defenzivy Zwolle, která posunula míč za Boerova záda.

Holanďané mohli zápas ještě strhnout na svoji stranu, to by však Lukokiho centr musel Necid nasměrovat do brány. Nestalo se, a tak Sparta veze ze Zwolle nadějnou remízu 1:1. Odveta se hraje za týden na Letné.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články