Zpět na » » Dukla představila nové dresy a chystá se na derby se Spartou

- Dukla představila nové dresy a chystá se na derby se Spartou

Dukla představila nové dresy a chystá se na derby se Spartou © Adam Kotrbatý - Dukla Praha představila nové dresy

0

Líbilo se

21.08. - Fotbalistům Dukly start do nové sezóny nevyšel podle představ. Klub z Julisky je sice jedním ze tří neporažených celků v lize, jenže statistiku mu kazí tři remízy, chabá ofenziva a také pohárový výpadek proti Domažlicím. Změnu se nyní pokusí nastartovat novinkou - uvedením nové sady retro dresů.

"Mně se ty dresy líbí a myslím, že i hráči to vidí podobně. Já už si ho na sebe asi neobléknu, tak alespoň doufám, že by nám mohly přinést trochu více štěstí, než jsme měli doposud," říká trenér Dukly Luboš Kozel.

Dukla o dva roky prodloužila spolupráci s firmou Adidas a vrátila se ke čtyřicet let starým klubovým barvám, v nichž se jí dařilo nejen na domácím poli, ale také na evropské scéně. A přestože zástupce oděvní společnosti Karel Ledvinka v nadsázce přirovnal tým k Manchesteru United, který Adidas také obléká, je si Kozel vědom, že současnost za historickými úspěchy zaostává.

V roli Domažlic

"Já dávám hráčům za vzor, že teď budeme v roli Domažlic, protože utkání se Spartou je pro nás to, kde můžeme jenom získat. Pokud do toho dáme všechno, tak se třeba dočkáme odměny," naráží kouč hned na dvojici utkání.

Včerejší pohárový duel s Domažlicemi Dukla nezvládla a po porážce 1:3 se se soutěží rozloučila. O to více prostoru teď může věnovat lize, kde o víkendu narazí na úřadujícího mistra Spartu. Té se ale také nedaří tak, jak by chtěla.

"Hodně velkou roli hraje psychika. Pokud by postoupili přes Malmö, bude se říkat, že jsou suverénní, jako byli předtím," hodnotí Kozel, jemuž dělá hlavní starosti neproduktivní útok, který doplatil na odchod nejlepšího střelce Zbyňka Pospěcha, jenž s šestnácti loňskými góly držel mužstvo nad vodou.

Pospěcha musí nahradit tým

"Musíme ho nahradit týmovým pojetím, protože nemáme střelce, který dá deset nebo patnáct gólů za sezónu. Naštěstí dobře pracujeme do defenzivy, takže ani moc branek nedostáváme," vysvětluje Kozel.

Dnes představené dresy využije Dukla už pro utkání se Spartou. Zatím se však nechystá je uvolnit do prodeje a teprve v budoucnu je dostanou také mládežnické celky. "První krok je A-tým, ale model se postupně připravuje i pro mládež. Je to o postupných krocích, které jsou poměrně nákladné," doplňuje generální ředitel klubu Michal Šrámek.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články