Zpět na » » Žižkov po výhře nad Jihlavou čeká atraktivní derby se Slavií, pod Radou se naopak třese židle

- Žižkov po výhře nad Jihlavou čeká atraktivní derby se Slavií, pod Radou se naopak třese židle

Žižkov po výhře nad Jihlavou čeká atraktivní derby se Slavií, pod Radou se naopak třese židle © fcvysocina.cz - Trenér Jihlavy Petr Rada

0

Líbilo se

20.08. - Derby zápasů mezi pražskými kluby je v průběhu sezóny hned několik, a tak jim fotbalová veřejnost dává různé přívlastky. Tu se jedná o malé, tu o velké derby, to když na sebe narazí Sparta se Slavií. Souboj sešívaných proti Žižkovu by mohl nést název nezvyklý, oba celky spolu totiž hrály naposledy v roce 2012 a nyní se je znovu svede dohromady los Poháru FAČR.

"Musím pochválit hráče za výkon proti Jihlavě. V jejich hře byla bojovnost a dopředu je hnal i motiv utkání se Slavií," říká kouč žižkovské Viktorie Jindřich Trpišovský, jemuž se v utkání s Vysočinou povedl geniální tah.

Aktivního, avšak neproduktivního Karla Hejného, nahradil v 72. minutě letní posilou Markem a někdejší hráč pražské Dukly se mu za to odvděčil vítězným gólem na 2:1. Také díky němu se mohou nyní pod vysílačem připravovat na velkolepý souboj.

Na stadion Viktorie přijede momentálně druhý celek nejvyšší soutěže Slavia a zápas, který se konal naposledy před více jak dvěma lety, by měl rozhodně přinést kvalitnější podívanou. A to na trávníku i v hledišti, kde to proti Jihlavě zelo prázdnotou a jen občas se ozval ojedinělý pokřik.

"Slavie je teď díky svým výsledkům nahoře, takže to je určitě utkání, které by mohlo lákat," souhlasí Trpišovský, jenž ovšem před pohárovým kláním upřednostňuje spíše boje ve Fotbalové národní lize, kde Viktorka o víkendu prohrála ve Zlíně a v neděli se bude snažit doma o reparát proti Varnsdorfu.

"Ještě zítra budeme šťastní, že se nám povedlo postoupit, ale ve fotbale je to tak, že za dva dny už se to počítat nebude. V lize se nám nepovedl zápas ve Zlíně, nemáme tolik bodů ani gólů, kolik jsme chtěli. Je to sice klišé, ale musíme jít zápas od zápasu," přitakává trenérovi záložník Josef Bazal, pro něhož bude příští pohárový duel obzvláště pikantní.

Na Žižkově totiž jenom hostuje a jeho kmenovým týmem je právě sešívané mužstvo z Vršovic. O motivaci tedy bude mít talentovaný a aktivitou hýřící mladík postaráno. Pokud ovšem bude moci nastoupit.

"Doufám, že budu hrát. Myslím, že v podmínkách nic, co by mi start zakazovalo, není," věří Bazal, jenž překvapivou jízdu červenobílých začátkem ligového ročníku pečlivě sleduje. "Byl jsem tam od juniorky až po A-tým, stále jim fandím a doufám, že to takhle půjde dál," kvituje tři výhry a jednu porážku Slavie Bazal.

V Jihlavě je každá rada drahá

Podstatně méně spokojená odjíždí z hlavního města Jihlava. Přestože gólem Harby ještě na startu druhé půle vedla, během následujících pětačtyřiceti minut o náskok přišla a po čtyřech porážkách v lize vypadla také z domácího poháru.

Přitom na jaře se zdálo být na Vysočině vše naprosto pohádkové. Tým se po příchodu trenéra Rady zvedl a přehrával i mnohem silnější soupeře, což mu v konečném důsledku vyneslo pozici v klidném středu tabulky.

"Na některé hráče dolehlo uspokojení, mysleli si, že to půjde stejně jako loni. Tam do čeho jsme kopli, skončilo brankou. Jenže nyní je to těžší, soupeři si na nás dávají větší pozor," vysvětluje diametrální rozdíl trenér Petr Rada, jenž je jedním z adeptů na druhého odvolaného kouče v letošním ročníku SYNOT ligy.

"Na moji pozici se musíte zeptat vedení. Já jsem voják, z boje neutíkám," uzavírá téma svého možného konce v Jihlavě Rada.

Zatímco někdejší vůdce reprezentace se bude koncentrovat na boj o přežití vlastní i celého týmu, Žižkov už se může chystat na atraktivního soupeře ve 3. kole Poháru FAČR. Kdy se však se Slavií utká, zatím jasné není. V oficiálním termínu 6. září totiž sešívaní hrají přátelský duel s Hajdukem Split.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články