Zpět na » » Plzeň nastupuje na slávistickou cestu, zpět na vrchol ji má vytáhnout Koubek

- Plzeň nastupuje na slávistickou cestu, zpět na vrchol ji má vytáhnout Koubek

Plzeň nastupuje na slávistickou cestu, zpět na vrchol ji má vytáhnout Koubek © slavia.cz - Miroslav Koubek

0

Líbilo se

12.08. - AKTUALIZOVÁNO Nástupcem Dušana Uhrina mladšího v roli trenéra fotbalistů Plzně se stal Miroslav Koubek. Vedení Viktorie to oznámilo na dnešní mimořádné tiskové konferenci. Koubek už v minulosti Plzeň trénoval a sestoupil s ní do druhé ligy. "Plzeň je úplně někde jinde, věřím, že jako Viktoria, tak i já jsem ušel velký kus cesty," řekl kouč, jenž naposledy vedl pražskou Slavii.

"Nabídka na úrovni Plzně a podobných klubů se neodmítá. Trenér, který by ji odmítl, by asi nebyl dobrý trenér. Takové nabídky se neopakují," vysvětlil Koubek důvody, které ho vedly k přijetí nové výzvy.

"Dá se to nazvat vrcholem mé trenérské kariéry," prohlásil Koubek při svém uvedení do funkce s tím, že by chtěl více spolupracovat se šéfem plzeňské kabiny. "Pavel Horváth bude hráčem A-týmu a takovým hrajícím asistentem a mojí prodlouženou rukou v kabině," doplnil.

Dvaašedesátiletý trenér už v Plzni jednou působil. V sezóně 2000/2001 se však do historie západočeského klubu zapsal sestupem do druhé ligy. Nyní ovšem přichází do úplně jiného prostředí.

"Trenér Koubek bude mít k dispozici kompletní kádr, žádné změny nebudou. Kouč bude mít rok, aby se s týmem dostal do evropských pohárů. Bude mít za úkol i generační obměnu," přiblížil nově vytyčené cíle majitel Viktorie Tomáš Paclík.

Součástí generační obměny bude i hledání náhrady za Pavla Horvátha, jenž po sezóně ukončí hráčskou kariéru a v průběhu té letošní si bude zvykat i na roli hrajícího asistenta. "Je to pro mě nová role a podle toho jaké budou požadavky, tak se je budu snažit plnit. Nemění se v podstatě nic, akorát se to urychlilo," přiznal záložník, že s podobným vývojem před sezónou počítal.

Nový trenér by chtěl v Plzni více pracovat s mládeží. Od A-mužstva mohou fanoušci očekávat pohledný ofenzivní fotbal, na nějž jsou zvyklí. Vedle toho ale plánuje vylepšit i defenzivní práci týmu.

Koubek má za sebou vedle naslavného plzeňského angažmá i úspěšná působení v Čáslavi a na Kladně, s nimiž vybojoval postup do první ligy. Vedl i Baník Ostrava, kde jeho práce vyvrcholila třetím místem v nejvyšší soutěži, a Mladou Boleslav (4. místo).

Stejně jako Plzeň měl vrátit na výsluní i pražskou Slavii. Tam však jeho pozici komplikoval pozdní příchod a slabý kádr, jenž se potácel kolem sestupových příček. Vše skončilo Koubkovým odvoláním a příchodem Nizozemce Alexe Pastoora.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Reekwon - 12.08. Odpovědět

Šašci z Plzně, to není možný

Reekwon
- 12.08. Odpovědět

Škoda, Spartě, které přeji na domácí scéně, by konkurent prospěl. Tento pád ji doprovodí tak do středu tabulky. Mají prachů jako sviň a pořádný hráče si nekoupí. Hráči typu Hubník, Pilař,... jim fakt nepomohou. Kdyby si sáhli do kapsy a koupili si nějakého hráče z klubu, který pendluje mezi 1. a 2. španělskou ligou (třeba), tak by jim to oživilo kádr a přidalo by to atraktivitě. Podívejte na hráče typu Costa (Sparta), Litsingi Mahmutović (Teplice), Romera (Jablonec), jak oživují kádry.

Taibi - 12.08. Odpovědět

český kluby nemaj finance aby přitáhli hráči byt jen z 2. španělský ligy a hlavně by sem asi nikdo nešel... sparta už to párkrát zkoušela a bylo to k ničemu

Taibi
Maniks - 12.08. Odpovědět

Smajlík 2 Určitě by hráč ze 2. Spain šel do ČR. Plat by chtěl obrovský a nechtělo by se mu učit česky...

Maniks
- 12.08. Odpovědět

Plzeň si za poslední roky nahrabala tak, že by si klidně mohla dovolit 2-3 hráče z 2. španělské ligy. Vím, je to těžké, ale peníze na to měli.

- 12.08. Odpovědět

Někdo by se zlákal. Smajlík 2 Navíc pochybuji, že hráči z týmů Segunda Division mají stejné platy jako v Plzni, či ve Spartě. V Santanderu nedostali ani plat. Smajlík 2

Taibi - 12.08. Odpovědět

jistě to nevím, ale pochybuji, že platy budou na stejný úrovni.. to asi ale těžko objektivně zjistíme.

Taibi

Koubek? To snad nemyslí vazne! Tímto se Plzen definitivne odrovnala

ILOVEBarcelona
Maniks - 12.08. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3

Takže o konkurenta v boji o titul míň Smajlík 2 .... Jako co tímhle Plzeň zamýšlí, to snad nikdo nechápe Smajlík 2

Maniks
Související odkazy
Nejnovější články